İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli yaşamına son verdi: “Kimse ‘Bunun sebebi bu sistem değildir’ demesin”

Ailesi tarafından hakkında kayıp ilanı verilen İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli'nin cesedi Samatya'da denizden çıkarıldı. Ünli'nin arkadaşları Kadıköy'de bir basın açıklaması yaparak, "Bugün memleketin her yanında insanların yüzde 60'ı antidepresan kullanıyorsa, intihar oranları artıyorsa, kimse 'Bunun sebebi bu sistem değildir' demesin" dedi

İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli yaşamına son verdi: “Kimse ‘Bunun sebebi bu sistem değildir’ demesin”

Ailesinin 3 gün önce hakkında kayıp ilanında bulunduğu İstanbul Üniversitesi (İÜ) Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli’nin yaşamına son verdiği ortaya çıktı.

4 Ocak’ta Samatya sahilinde kayaklıklarda bir çantanın bulunması üzerine denizde yapılan arama çalışmalarında Ünli’nin cansız bedenine ulaşıldı.

Ünli yaşamına son vermeden önce sosyal medya hesabından, “Gidecek yerim yok yaşanmaya değer bir hayatım da” paylaşımında bulunmuştu. Ünli’nin hesabında geçim sıkıntısı ve işsizlik kaygısına dair paylaşımlar yaptığı da dikkat çekiyor.

Arkadaşları Kadıköy’de eylem yaptı

Sibel Ünli’nin yaşamına son vermesi üzerine arkadaşları, Kadıköy Khalkedon Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Ünli’nin hayatında problemler yaşadığını ve bunun için tedavi gördüğünü belirten bir arkadaşı, “Bugün memleketin her yanında insanların yüzde 60’ı antidepresan kullanıyorsa, intihar oranları artıyorsa, kimse ‘Bunun sebebi bu sistem değildir’ demesin. İntiharlar, memlekette herkesin gündemiyken, biz haykırıyoruz: Sibel’in katili kapitalizmdir, bu çürümüş sistemdir” dedi.

Sendika.Org