Irak’ta bir hava saldırısı daha: Haşd el-Şaabi komutanlarının bulunduğu araçlara saldırıda 6 kişi öldü

Irak'ın başkenti Bağdat'ın kuzeyinde Haşd el-Şaabi komutanlarını taşıyan bir konvoya daha hava saldırısı düzenlenerek, araçlarda bulunan 6 kişinin öldüğü bildirildi

Irak’ta bir hava saldırısı daha: Haşd el-Şaabi komutanlarının bulunduğu araçlara saldırıda 6 kişi öldü

Irak’ın başkenti Bağdat’ta Haşd el-Şaabi komutanlarını taşıyan bir konvoya daha hava saldırısı düzenlendi. Saldırıda araçlarda bulunan 6 kişinin öldüğü belirtildi.

Irak Sumeriye televizyon kanalının bir güvenlik kaynağından aktardığı habere göre, başkent Bağdat’ın kuzeyindeki Taci bölgesinde bir konvoya hava saldırısı düzenlendi.

Bazı yerel medya organlarında verilen haberlerde, hedef alınan araçlarda Haşd el-Şaabi çatısı altındaki Ketaib İmam Ali Birliği’ne bağlı komutanların bulunduğu bilgisi aktarıldı.

Bu arada olaya ilişkin Reuters Haber Ajansı’nın verdiği bilgiye göre ise söz konusu saldırıda araçlarda bulunan 6 kişi hayatını kaybetti.

Olaya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Dün sabaha karşı İran Devrim Muhafızları’na bağlı Kudüs Gücü’nün komutanı Kasım Süleymani ve Haşd el-Şaabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis Irak’ın başkenti Bağdat’ta ABD’nin düzenlediği hava saldırısında öldürüldü. ABD’den tehdit dolu açıklamalar gelirken, İran “ABD, haydutluğunun ve maceracılığının tüm sonuçlarından sorumludur” dedi.

Sendika.Org