Heyet başkanı “iyi kötü bir gerekçe” yazdı: “İşgalin, katliamın lokumu olmaz” diyen Boğaziçililere toplam 200 ay ve 42 bin lira ceza

"İşgalin, katliamın lokumu olmaz” diyen Boğaziçililerin karar duruşması görüldü. Avukatların "Hukuka uygun elde edilmeyen delillerin bulunduğu bu dosyada gerekçeli karara yazmakta zorlanacaksınız" demesi üzerine heyet başkanı "İlla ki bir gerekçe yazılır. İyi kötü" ifadelerini kullandı. 30 Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinden 20'sine “terör örgütü propagandası yapmak”tan 10 ay ertelemeli hapis cezası, 7'sine 6 bin lira para cezası verilirken, 3 öğrenci hakkında beraat kararı verildi

Heyet başkanı “iyi kötü bir gerekçe” yazdı: “İşgalin, katliamın lokumu olmaz” diyen Boğaziçililere toplam 200 ay ve 42 bin lira ceza

“İşgalin, katliamın lokumu olmaz” diyen Boğaziçililerin karar duruşması bugün görüldü. İstanbul Çağlayan Adliyesi 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada üniversiteliler beraatlerini talep ettiler.

Üniversitelilerin avukatı Metin Sezgin, “Bir tane darp raporu olmayan, kolluk kuvvetlerinin olay anında müdahil olmadığı bir dosya varken cumhurbaşkanı mikrofonu eline aldığında Boğaziçili öğrencilerden bahsetmişse bu dava siyasidir” diyerek mahkumiyet kararının verilemeyeceğini ifade etti.

Avukat Aynur Tuncel Yazgan ise dijital delillerin örneğini istediklerini ancak verilmediğini söyledi. Yazgan sözlerine “Görüntüler bize verilmiş olsaydı bunları inceler, kes-yapıştır, montaj vs. ile mi oluşturulmuş bakacaktık. Ama verilmedi dolayısıyla hükümsüzdür” diye devam etti.

Avukat Meriç Eyüboğlu da Afrin operasyonu döneminde çok sayıda dava açıldığını ancak bu davalardan çok sayıda beraat kararı çıktığını hatırlattı. İfade özgürlüğü kapsamına değindi.

Heyet başkanı: “İyi kötü bir gerekçe yazılır”

Avukatların mahkeme heyetine “Hukuka uygun elde edilmeyen delillerin bulunduğu bu dosyada gerekçeli karara yazmakta zorlanacaksınız” demesi üzerine heyet başkanı “İlla ki bir gerekçe yazılır. İyi kötü” ifadelerini kullandı.

30 Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinden 20’sine “terör örgütü propagandası yapmak”tan 10 ay ertelemeli hapis cezası, 7’sine 6 bin lira para cezası verilirken, 3 öğrenci hakkında beraat kararı verildi.

Sendika.Org