HDP’nin İstanbul il binasına silahlı saldırı

HDP’nin İstanbul il binasına önüne gelen bir kişi havaya 7 el ateş etti. Şüpheli daha sonra polise giderek teslim oldu

HDP’nin İstanbul il binasına silahlı saldırı

İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki HDP il binasına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda can kaybı ve yaralı olmadığı bildirildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, saat 15.00 sularında bina önüne gelen kimliği belirsiz bir kişi havaya 7 el ateş etti. Saldırı sonrası HDP binasıyla aynı sokakta bulunan Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden çok sayıda polis, parti binasının etrafına güvenlik şeridi çekti. HDP’liler de dışarı çıkarak durumu anlamaya çalıştı. Binaya girişlere izin verilmezken, saldırganın silahıyla birlikte karakola gidip teslim olduğu belirtildi.

Olay yerindeki bir polis ile bazı yurttaşlar, saldırganın dün (14 Ocak) HDP il binasına Türk bayrağıyla girdiğini söyledi.

HDP İstanbul’dan ilk açıklama

Saldırının ardından HDP İstanbul Basın Komisyonu’ndan yapılan ilk yazılı açıklama şöyle:

Bu gün saat 15.00 dolaylarında HDP İstanbul il binamıza kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırı gerçekleşmiştir. Söz konusu saldırıda 7 el ateş edilmiştir. Saldırıda şans eseri kimse yararlanmazken olay yeri inceleme ekipleri il binamızda tespitte bulunmaktadır.

Çeteler eliyle parti binalarımız bu tür saldırılara daha öncede maruz kaldı. Bu saldırıyla yöneticilerimiz, partililerimiz ve halkımız korkutulmak ve sindirilmek istenmektedir. Bu faşist ve çeteci saldırılar karşısında demokratik tepkimizi sonuna kadar kullanacağız. Bu amaçla bu gün saat 16.30’da vekillerimiz, yöneticilerimiz ve halkımızın katılımıyla il binamız önünde basın açıklaması yapılacaktır.

Sendika.Org