Gülistan Doku’nun ailesi intihar mektubu iddialarını yalanladı

10 gündür haber alınamayan Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, bazı basın yayın organlarınca servis edilen “intihar mektubu bulundu” şeklindeki haberleri yalanladı. Abla Doku, “Bu tür haberler hakkında gereken yerlere başvurularımız olacak” dedi

Gülistan Doku’nun ailesi intihar mektubu iddialarını yalanladı

Dersim’de 5 Ocak Pazar gününden bu yana kayıp olan Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, bazı basın yayın organlarınca servis edilen ‘intihar mektubu bulundu’ şeklindeki haberlere tepki göstererek “Bu tür haberler hakkında gereken yerlere başvurularımız olacak” dedi.

DHA tarafından servis edilen intihar mektubu haberini yalanlayan Doku’nun ablası Aygül Doku, Mezopotamya Ajansı’na yaptığı açıklamada “intihar mektubu” olarak yansıtılan mektubun “Geçen yıla dair bir şaka notu” olduğunu vurguladı.

Abla Doku, “Gülistan dağınık biri olmasından kaynaklı arkadaşları kendisiyle dalga geçtiği için kardeşim de böyle bir not yazıp dolabına asmış, eşyaları arasında silik bir şekilde bulundu” dedi.

Açıklamasında yeterli araştırma yapmadan haberi servis edenler hakkında gerekli müracaatları yapacaklarını belirten Aygül Doku, şunları söyledi:

Yapılan haber yalandır. İtibar edilmemelidir. Bu tür haberler hakkında gereken yerlere başvurularımız olacak. Bu tür haberler aile olarak bizi yıpratıyor. Kesin ve somut olmayan bilgilerden haberler yazılmasını istemiyoruz. Ayrıca aileye teyit edilmeyen her haber için biz de gerekli yerlere başvuracağız.

Sendika.Org