Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ölüm orucuna başladı

Silivri Hapishanesi’nde tutuklu olan ve süresiz açlık grevinde olan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, avukat Hüseyin Boğatekin ile yaptığı görüşmesinde ölüm orucuna başladığını duyurdu

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ölüm orucuna başladı

Silivri Hapishanesi’ndeki açlık grevinin 200. gününde olan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, avukat Hüseyin Boğatekin ile yaptığı görüşmesinde ölüm orucuna başladığını duyurdu.

Avukat Boğatekin’in sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda şu ifadeler yer aldı: “Az evvel adalet ve özgürlük talebiyle 200 gündür açlık grevinde olan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ile görüştüm. Bugün ‘ölüm orucuna’ başladığını, talepleri kabul edilmedikçe vazgeçmeyeceğini belirtti. Çok zayıflamıştı. Bitkin ama moralliydi.

Grup Yorum üyeleri, sürekli olarak baskın yapılarak  ve grubun çalışmalarını yürüttüğü İdil Kültür Merkezi’ne polis baskınlarının son bulması, üyelerinin İçişleri Bakanlığı’nın arananlar listesinden çıkarılması, 3 yıldır devam eden konser yasaklarının kaldırılması ve tutsak Grup Yorum üyelerinin serbest bırakılması talepleri için açlık grevi yapıyordu.

Sendika.Org