Erişim Çağrı Merkezi eylemlerinde 7. durak Samsun: “Sendika haktır, mutlaka biz kazanacağız!”

Tez-Koop İş Sendikası’nda örgütlenmeleri şirket yönetimi tarafından türlü bahaneler ile engellenmeye çalışılan Erişim Çağrı Merkezi çalışanları Samsun'da açıklama yaptı

Erişim Çağrı Merkezi eylemlerinde 7. durak Samsun: “Sendika haktır, mutlaka biz kazanacağız!”

Türkiye İş Bankası iştiraklerinden Erişim Çağrı Merkezi çalışanlarının sendikal örgütlenme faaliyetleri şirket yönetimi tarafından türlü nedenlerle engellenmeye çalışılıyor. Daha önce İstanbul, Eskişehir, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’da işyerleri önünde açıklama yapan işçiler bugün (3 Ocak) Samsun’da İş Bankası Meydan Şubesi önünde bir araya geldi.

Çağrı merkezi çalışanları, Cumhuriyet Meydanı’nda toplanıp İş Bankası Meydan Şubesi önüne yürüdü. Eyleme EMEP, Halkevleri, ESP, SYKP temsilcileri ve Türk-İş’e bağlı sendikaların şube başkanları ve temsilcileri destek verdi.

Grup adına basın açıklamasını Tez-Koop-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın okudu. Sayın, “Türkiye İş Bankası’nın iştiraklerinden biri olan Erişim Çağrı Merkezi’nin birim yöneticileri, ikna odaları mantığı ile işçileri köşeye çekmekte, sendikal çalışmalar ile ilgili tehditler savurmakta, işçileri sendikamızdan istifaya zorlamaktadır. Geçmişe dönük asılsız, kanıtsız ve dayanaksız tutanaklar ile birçok çalışanı işten çıkartmakla tehdit etmektedir” ifadelerini kullandı.

“Çağrı Merkezinde Çalışmak” adlı kitap toplatıldı

Sendika tarafından dağıtılan kitabın, çağrı merkezi yöneticileri tarafından toplatıldığına değinen Sayın, “Baskılar bunlarla da sınırlı tutulmamaktadır. Çağrı merkezi çalışanlarının çalışma ve yaşama koşullarını değerlendiren ve sendikamız tarafından dağıtımı yapılan “Çağrı Merkezinde Çalışmak” adlı kitap, Erişim Çağrı Merkezi yöneticileri tarafından toplatılmaya başlanmıştır” dedi.

“Erişim Çağrı Merkezleri’nde emeğin hakkını alacağız!”

Tez-Koop-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın, sözlerine şöyle devam etti:

Türkiye İş Bankası ve çok sayıda iştirakinde on binlerce çalışanın sendikalı olduğunu biliyoruz. Yine İş Bankası iştiraki olan Erişim Çağrı Merkezinde sendikalaşma hakkının açık biçimde engellemeye çalışılması asla olağan karşılanamaz.

Erişim Çağrı Merkezi çalışanları sendikalı, güvenceli, toplu iş sözleşmeli çalışma düzenine geçene kadar örgütlenme çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  Tüm engellemelere, açık ve kapalı baskılara rağmen bunu, Erişim Çağrı Merkezi çalışanlarıyla birlikte başaracağız.

Tez-Koop-İş Sendikası olarak bizler, çalışanların yasal haklarını her yerde, her zaman, her koşulda koruyacağız. Onların güvenceli bir çalışma ortamında, ileri kazanımlarla çalışmaları için her türlü özveride bulunmaya kararlıyız.

Karamsarlığımız ve umutsuzluğumuz yok!

Erişim Çağrı Merkezi’nde emeğin hakkını alacağız!

Er ya da geç mutlaka biz kazanacağız!

Sendika.Org