ABD’de savaş karşıtı gösteri: “Irak’tan çıkılsın, İran’a savaş açılmasın”

ABD'li savaş karşıtları 70 kentte protesto gösterileri düzenledi. ABD ordusunun Irak'tan çekilmesini isteyen ve ABD'nin İran'a savaş açmaması yönünde çağrıda bulunan savaş karşıtları taşıdıkları "Bugün kaç çocuğu öldürdün", "İran ile savaşa hayır" yazılı pankartlarla, ABD Başkanı Donald Trump'a tepki gösterdi

ABD’de savaş karşıtı gösteri: “Irak’tan çıkılsın, İran’a savaş açılmasın”

İran Devrim Muhafızları’nın dış operasyonlar birimi olan Kudüs Gücü’nün komutanı Kasım Süleymani ile Haşd el-Şaabi (Gönüllü Halk Güçleri) Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis Irak’ın başkenti Bağdat’ta ABD’nin düzenlediği hava saldırısında öldürülmesinin ardından ABD’li savaş karşıtları 70 kentte protesto gösterileri düzenledi.

Gösterileri Popüler Direnç, Pembe Kod, Barış Gazileri ve Barış için Sesler adlı sivil toplum kuruluşları düzenledi. Ülke çapındaki gösterilerin en büyüğü New York şehrinde bulunan Times Meydanı’nda gerçekleşti. ABD ordusunun Irak’tan çekilmesini isteyen savaş karşıtları ABD’nin İran’a savaş açmaması yönünde çağrıda bulundu.

“Bugün kaç çocuğu öldürdün”

Süleymani’nin fotoğraflarının yer aldığı posterler ile İran bayrakları taşıyan göstericiler, “Bugün kaç çocuğu öldürdün”, “İran ile savaşa hayır” yazılı pankartlarla, ABD Başkanı Donald Trump’a tepki gösterdi.

Sendika.Org, İhlas Haber Ajansı