Üniversiteliler yeni yılda, yine çocuklarla: Okumuş insan halkın yanındadır

Mahallelerde çocuklara gönüllü ders verme amacıyla Okumuş İnsan Halkın Yanındadır Kampanyası için bir araya gelmiş olan üniversiteliler 14 yıldır olduğu gibi bu yılda yılbaşında bir günü çocuklarla geçirdi. Üniversiteliler, kampanya kapsamında topladıkları kitapları ve oyuncakları ülkenin dört bir yanındaki çocuklara, şenliklerle dağıttı

Üniversiteliler yeni yılda, yine çocuklarla: Okumuş insan halkın yanındadır

Üniversiteliler 14 yıldır olduğu gibi bu yılda yılbaşında bir günü çocuklarla geçirdi. Çocuklarla eğlenceli vakit geçirip, onlara hediyeler verdi. Eğitim sisteminin günden güne anti bilimsel, gerici, cinsiyetçi ve ırkçı bir hal aldığı günlerde bir kez daha üniversitenin, akademinin aklını bir kez daha mahallere ve çocuklara taşıdı. Memleketin birçok yerinde çocuklarla buluşan üniversiteliler yaptıkları etkinliklerle çocuklarla eğlenceli saatler geçirdi.

Ankara

Üniversiteliler Ankara’da Okumuş İnsan Halkın Yanındadır kampanyası dahilinde Mamak’ta çocuklarla buluştu. Mahalle mahalle, sokak sokak gezerek çocuklara oyuncak ve kitap hediye edip, çocuk şenliğine davet etti. Üniversiteliler olarak Çocukların gülüşleriyle değişecek dünya diyerek yüz boyama, dans ve eğlenceli oyunlarla yılbaşı çocuk şenliğini gerçekleştirdi.

Edirne

Üniversiteliler Edirne’de Okumuş İnsan Halkın Yanındadır kampanyası kapsamında bu sene Kaleiçi’nde çocukara yılbaşı şenliği yaptık. Üniversitelilerin özverisi ile hazırlanan şenlik 27 Aralık günü saat 15.00 ile 18.00 saatlerinde Dr. Fatma Şakir Memik Kadın Merkezi’nde çocuklarla buluştu.

Animasyon ekibi yüz boyama yaptı ve balonlar dağıttı. Oyun ekibi ve palyaçolarla oyunlar oynadı. Kreş ekibi küçük çocuklar için kreş alanı kurdu. Dans ekibi çocuklara dans öğretti. Sonrasında dayanışma usulü topladığımız oyuncakları ve kitapları çocuklara hediye etti.

Eskişehir

Öğrenci Kolektifleri yeni yılda çocuklarla buluştuğu ve oyuncak dağıttığı gelenekselleşen etkinliği ile bu yıl Gültepe mahallesinde çocuklarla buluştu.

Yerelde 14 yıllık bir süreci arkasında bırakan “Okumuş İnsan Halkın Yanındadır.” kampanyası aynı heyecan ve gelişen etkinleriyle devam ediyor.

İzmir

Üniversiteliler Akhisar Hacıishak mahallesine yakın olan belediye park sinema salonunda buluştu. Önce tanışma oyunları oynandı. Daha sonra Grinç adlı çocuk animasyon film gösterimi yapıldı. Filmin ardından yüz boyama yapıldı yüz boyama bittikten sonra üniversiteliler tarafından konser verildi ve en son hediye dağıtımı yapıldı.

İstanbul

Bu sene İstanbul’da ki üniversiteliler “Okumuş İnsan Halkın Yanındadır” kampanyası kapsamında Esenyurt’ta çocuk şenliğinde buluştu. Sabahın erken saatlerinide yan yana gelen üniversiteliler son hazırlıklarını yaparak mahalledeki çocukları bekledi. Çocukların gelmesiyle başlayan şenlik yüz boyaması, dans, dünyanın oluşumu belgeseli, tiyatro devam etti. Hediye dağıtımıyla son buldu.

Sendika.Org