İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kasasındaki paraları ve eşyaları haczedildi

İstanbul Şehir Üniversitesi'ne bir promosyon firmasının alacağı nedeniyle haciz işlemi uygulandı. Üniversitenin kasasındaki 6 bin 390 TL’nin yanı sıra çok sayıda eşya haczedildi

İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kasasındaki paraları ve eşyaları haczedildi

Ahmet Davutoğlu’nun kurucuları arasında olduğu ve en son Tayyip Erdoğan’ın “Halbank’ı dolandırmakla” suçladığı İstanbul Şehir Üniversitesi’ne dün (10 Aralık) haciz işlemi yapıldığı ortaya çıktı.

Gazeteci Dinçer Gökçe, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kasasındaki paraları ve eşyaları haczedildidiğini belirtti.

Gökçe, haciz tutanağıyla birlikte şu mesajları paylaştı:

“Halkbank’a olan 417 milyon liralık kredi borcu ile siyasetin de gündeminde olan İstanbul Şehir Üniversitesi’nde dün haciz işlemi yapıldı. Bir promosyon firması, ödemesini tahsil edemeyince üniversitenin binasında dün fiili haciz yaptı. Kasadaki 6.390 TL’nin yanı sıra çok sayıda+

Çok sayıda eşya da haczedildi. Kasadaki para dosyaya alınırken, eşyalar yeddi emin olarak üniversitenin mali işler direktörüne yeddi emin olarak teslim edildi. Üniversiteye ait görünen Tuzla ve Kartal’daki 16 parsele de haciz şerhi işlendi.”

Sendika.Org