Emsal Atakan gece saatlerinde gözaltına alınıp serbest bırakıldı

Gezi Direnişi eylemlerinde polis saldırısı sonucu yaşamını yitiren direnişçilerden Ahmet Atakan'ın annesi Emsal Atakan gece geç saatlerde gözaltına alındı

Emsal Atakan gece saatlerinde gözaltına alınıp serbest bırakıldı

Gezi Direnişi eylemlerinin Eylül ayına kadar sürdüğü Antakya’da polis saldırısı sonucu yaşamını yitiren Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan gece geç saatlerde gözaltına alındı. Emsal Atakan’ın oğlu Zafer Atakan, annesinin gözaltına alındığını Twitter hesabından duyurdu.

Emsal Atakan’ın gözaltı işlemlerinin ardından 00.45’te hastaneden serbest bırakıldığı öğrenildi. Atakan’ın avukatı Hatice Can, Atakan ailesinin kendilerine bir tebligat ulaşmadığını söylediğini aktarırken, sabah birlikte Adliye’ye gideceklerini aktardı.

Emsal Atakan oğlu Ahmet’in sürüncemede bırakılan dava sürecini takip ettiği gibi kent muhalefetinde ve Gezi sonrası dava ve etkinliklerde de aktif olarak yer alıyordu.

Atakan, İstanbul Küçük Armutlu’da polis baskınında “yanlışlıkla” öldürülen Dilek Doğan ile ilgili yaptığı bir paylaşım nedeniyle daha önce ifadeye çağrılmıştı.

Sendika.Org