Al Masdar: “Suriye Ordusu İdlib’de ilerliyor”

İdlib’e yönelik operasyonlarına devam eden Suriye Ordusu, ondan fazla kasaba ve köyü cihatçılardan geri aldı

Al Masdar: “Suriye Ordusu İdlib’de ilerliyor”

Suriye Ordusu İdlib’e yönelik operasyonlarına devam ediyor. Al Masdar’da yer alan habere göre Perşembe (20 Aralık) günü İdlib’in güneydoğu kırsalındaki Ümm Celal kasabasına yönelik başlatılan operasyonda ondan fazla kasaba ve köy geri alındı.

Haberde, şehirde cihatçılarla yaşanan çatışmaların ardından Suriye Arap Ordusu’nun Ümm Celal’in tam kontrolünü sağlayabildiği belirtildi.

Ümm Celal’in alınmasının ardından İdlib’in güneydoğu kırsalına operasyonunu sürdüren Suriye Ordusu’nun, El-Kaide kökenli Heyet-i Tahrir’uş Şam’dan bir düzine kasaba ve köy ele geçirdiği aktarıldı.

Al Masdar News’in, saha raporlarına dayandırdığı bilgiye göre, Suriye Ordusu Abu Hayyat, Umm Teinah, Sihal, Birisah ve diğer birkaç kasaba ve köyü ele geçirdi.

Suriye Ordusu’nun hedefinin Ma’arat Al-Nu’man’ın olduğunu belirtirken, ordunun bir kaç saat içerisinde kentin dış mahallelerine ulaşacağı aktarıldı.

Ma’arat Al-Nu’man stratejik Hama-İdlib Otoyolu’na (M-5 Karayolu) yakınlığı nedeniyle İdlib’in güneyindeki en önemli şehirlerden biri olarak biliniyor.

Sendika.Org