Van’da KYK protestosu: Üç bin kişinin kaldığı yurtta sular günlerdir kesik

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde öğrenciler, yurtta suların kesik olmasını ve niteliksiz yurt şartlarını protesto etti. Protestolar polis baskısı ve gözaltı tehdidi ile bastırılmaya çalışılsa da öğrenciler imza kampanyası ve ses çıkarma eylemleri ile eylemlere devam edeceklerini duyurdu

Van’da KYK protestosu: Üç bin kişinin kaldığı yurtta sular günlerdir kesik

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde öğrenciler, yurtta suların kesik olmasını ve niteliksiz yurt şartlarını protesto etti. Üç bin kişinin kaldığı KYK yurtlarında sular 3 gündür kesik. Üniversiteliler yemekhane ve ulaşımda da sorun yaşadıklarını belirterek taleplerini sıraladı.

Üniversitelilerin eylemi sonrası KYK yurdu içerisine 4 zırhlı araç getirildi. Öğrencilerin teşhir amaçlı videoları çeken polis öğrencileri dağılmaları yönünde tehdit etti, gözaltı yapacağını söyledi. Bu sırada öğrencilerle görüşen tek yetkili nöbetçi yurt memuru oldu.2 saate yakın süren protesto süreci içerisinde hiçbir yurt müdürü öğrencilerle konuşmak için yanlarına gitmedi.

Üniversiteliler taleplerinin gerçekleşmesi için eylemlere devam edeceklerini bildirirken imza kampanyası başlattı. Üniversiteliler talepleri kabul edilene kadar her akşam saat 20.00’da ses çıkarma eylemleri düzenleyecek.

Sendika.Org