Serekaniye kırsalında TSK ile Suriye ordusu arasında şiddetli çatışmalar

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, TSK ve beraberindeki cihatçı gruplar ile Suriye ordusu arasında Serekaniye kırsalındaki Um Şaife köyünde şiddetli çatışmaların yaşandığını duyurdu

Serekaniye kırsalında TSK ile Suriye ordusu arasında şiddetli çatışmalar

Fotoğraf: ANHA

Tayyip Erdoğan’ın “operasyona devam” açıklaması sonrası TSK ve beraberindeki cihatçı gruplar, Suriye’nin kuzeyindeki saldırılarını sıklaştırdı.

ERDOĞAN EL YÜKSELTTİ: “OPERASYON DEVAM EDECEK, DİĞER ÜLKELER BURADAN ÇIKMADIKTAN SONRA BİZ DE ÇIKMAYIZ”

Operasyon özellikle Serekaniye’nin (Resulayn) doğu kırsalı ve güneyindeki Tel Tamer yakınlarında yoğunlaşırken, TSK ve cihatçıların, bölgede YPG-YPJ öncülüğündeki Demokratik Suriye Güçleri (QSD) ile Suriye ordusuyla çatışmalar yaşadığı bildirildi.

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, TSK ve beraberindeki cihatçı gruplar ile Suriye ordusu arasında Serekaniye kırsalındaki Um Şaife köyünde şiddetli çatışmaların yaşandığını duyurdu.

Rojava’dan yayın yapan Hawar Haber Ajansı (ANHA) ise Tel Tamer’e bağlı Um el-Kehf köyünde 2, Dildarê köyünde de 6 Suriye askerinin yaralandığını, yaralıların Tel Tamer’deki hastanelerde tedavi altına alındığını kaydetti.

ANHA ayrıca, TSK’ye ait silahlı insansız hava aracının Tel Tamer kırsalında Suriye ordusuna ait ağır silah taşıyan bir aracı vurduğunu bildirdi.

Suriye ordusu yanlısı sosyal medya hesapları da Tel Tamer çevresindeki saldırılarda 3 Suriye askerinin yaşamını yitirdiğini, 4’ünün de yaralandığını yazdı.

TSK bombardımanında Suriyeli tümgeneral yaralandı

Serekaniye’nin doğu kırsalındaki Ebu Rasin beldesine bağlı Um Şaife köyüne yönelik TSK bombardımanında bir Suriye askeri yaşamını yitirdi, biri tümgeneral olmak üzere iki subay yaralandı.

İlgili haberler:

Sendika.Org