Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’na yüklenmeyi tercih etti: “Burada bir tezgah var, ‘Saray komplosu’ diyerek işin içinden çıkamazsın”

Rahmi Turan'ın "Saray'a görüşmeye giden CHP'li Muharrem İnce'dir" iddiasının ardından Yalova'da açıklama yapan İnce, Kılıçdaroğlu'na yüklenerek "Burada bir tezgah var. Sen bu işin içinden Saray komplosu diyerek çıkamazsın" dedi. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nden beri kendisine iftira atıldığını ve bunların CHP Genel Merkezi'nde üretildiğini öne süren İnce, "Bu kumpasçılar CHP'nin ayağında bir prangadır ve CHP bunları temizlemedikçe temiz siyaset yapmış olmayacaktır" dedi

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’na yüklenmeyi tercih etti: “Burada bir tezgah var, ‘Saray komplosu’ diyerek işin içinden çıkamazsın”

Sözcü gazetesi başyazarı Rahmi Turan’ın, bir CHP’linin Saray’a gittiği ve CHP Genel Başkanlığına kendisinin geçmesi yönünde Tayyip Erdoğan’dan telkin aldığı iddialarının odağındaki isim Muharrem İnce, bugün Yalova’daki evinde konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Burada bir tezgah var”

Türkiye’nin beş gündür yalan bir haber üzerine konuştuğunu belirten İnce, “Burada bir komplo, bir tezgah var” dedi. İnce, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 21 Kasım’da çıktığı televizyon programında “Saray’a çıkan bir CHP’li var” iddiasına “Şaşırmadım, doğrudur” demesine o zaman “Eyvah, parti şimdi bir kaosun içine gidecek. Kriz anında doğru yönetilmeyecek bu parti” diye tepki verdiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu’na telefon açtığını ve “Burada bir yalan var, birlikte görüntü verelim. O kişi ben değilim dedim” dediğini belirten İnce, “Ben aradım görevimi yaptım” ifadesini kullandı.

“Kılıçdaroğlu döneceğim dedi, sonra haber vermedi”

Kılıçdaroğlu’nun yanına gidip açıklama yapmak istediğini belirten İnce, Kılıçdaroğlu’nun “Tamam ben sana haber vereceğim” dediğini ancak kendisine dönmediğini ifade etti.

CHP yönetiminin bu tezgahın sorumlularını açığa çıkarmakla yükümlü olduğunu söyleyen İnce, “CHP bunu ‘parti içi bir mesele’ diye geçiştiremez. CHP bir şirket değildir, bir aile değildir, bir siyasi partidir. Türkiye’yi yönetmeye talip bir partidir” dedi.

“Bu kumpasçılar CHP’nin ayağında bir prangadır”

“Muharrem İnce 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi akşamından itibaren bir iftira kampanyasıyla karşı karşıyadır ve bu dedikoduların hepsi CHP Genel Merkezi’nde üretilmiştir. Bunu partideki bir küçük grup üretmiştir. Bu grup 24 Haziran’dan beri dedikodu üretmeye devam etmektedir” diye konuşan İnce, “Bu kumpasçılar CHP’nin ayağında bir prangadır ve CHP bunları temizlemedikçe temiz siyaset yapmış olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

“Kılıçdaroğlu ismi açıklamalı”

Kılıçdaroğlu’nun Saray’a giden CHP’linin ismini bildiğini söylediğini bu yüzden de ismi açıklaması gerektiğini söyleyen İnce, “Saray komplosu diyerek bu işin içinden çıkamazsınız” ifadelerini kullandı.  İnce konuşmasını şöyle sürdürdü:

Erdoğan çıktı ben Saray’da kimseyle konuşmadım dedi. Görüştüğümü ispatlarsan cumhurbaşkanlığından istifa ederim dedi. Sen Erdoğan’ın ağzına malzemeyi kendin veriyorsun. Kendi partinin evladına iftira atarak ona komplo kurarak Erdoğan’ın ağzına malzemeyi sen veriyorsun. Bu dedikoduyu ben yaymadım ki. Genel başkan yardımcısını bir günde partiden atıyorsun, bu haini atmayacak mısın? Bu komployu kuranlar genel başkan emin olsun ki yarın kendisine kurarlar. Ben doğru yaptığıma inanıyorum. Yaptıklarım doğrudur.

“Partinin sözcüsü ağzını açmadı”

İnce, “Partinin sözcüsü ağzını açmadı. Bugün partiyi yönetenler benim ciğerimi dağlıyor. Muharrem İnce cumhurbaşkanı adayımızdır. Muharrem İnce böyle bir görüşme yapmaz deselerdi içim yanmazdı” diye konuştu.

Sendika.Org