Mersin Kadın Platformu’ndan 25 Kasım’a çağrı: “Eşit, özgür ve kimsenin şiddete uğramadığı bir dünya için”

Mersin Kadın Platformu 25 Kasım’a çağrı yapmak için Özgür Çocuk Parkı’nda basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını okuyan Azize Kurnaz tüm kadınlara 25 Kasım saat 17.30’da Kushimato Sokağı’nda buluşma çağrısı yaptı

Mersin Kadın Platformu’ndan 25 Kasım’a çağrı: “Eşit, özgür ve kimsenin şiddete uğramadığı bir dünya için”

Mersin Kadın Platformu, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olan 25 Kasım’a çağrı yapmak için dün (20 Kasım) Özgür Çocuk Parkı’nda basın açıklaması yaptı.

Platform adına açıklamayı okuyan Azize Kurnaz, “25 Kasım’ın arifesindeyiz. Ancak kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin de taraf olduğu uluslararası bir belge olarak İstanbul sözleşmesi ve kadınların mücadelesiyle kazanılmış bir hak olan 6284 sayılı yasa kadınları şiddetten koruyacak ve yaşam hakkını güvenceye alacak belgeler olarak düzenlenmiş ancak bizatihi hükümet tarafından suni gündemlerle tartıştırılarak ortadan kaldırılmak isteniyor” dedi.

Kurnaz basın açıklamasını 25 Kasım’a çağrı yaparak sonlandırdı. Mersinli kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde saat 17.30’da Kushimato Sokağı’nda buluşacaklar.

İlgili haber:

Sendika.Org