İmamoğlu’ndan Soylu’nun hakaretine yanıt: “Seviyesine inmeyeceğimi seçim sürecinde dile getirdim”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Türkiye'yi Avrupa'ya şikayet ettiği iddiasıyla hakaret etti. Ekrem İmamoğlu Soylu'ya "Kendisinin seviyesine inmeyeceğini" söyleyerek tepki gösterdi

İmamoğlu’ndan Soylu’nun hakaretine yanıt: “Seviyesine inmeyeceğimi seçim sürecinde dile getirdim”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Polis Merkezleri Eğitici Yetiştirme Kursu’nun açılış programında, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “ahmak” diyerek hakaret etti. İmamoğlu’nun Türkiye’yi Avrupa’ya şikayet ettiğini ileri süren Soylu, İmamoğlu’na şunları söyledi:

Avrupa Parlamentosu’na gidip Türkiye’yi şikayet eden ahmağa söylüyorum. Bunun bedelini bu millet sana ödetecek. Bu iş o kadar bedava değil. Yazıklar olsun. Bu milletin sana okuttuğu okula yazıklar olsun. Bu milletin sana verdiği emeğe yazıklar olsun.

“Lafa bakarım laf mı diye”

Kendisine edilen hakaretlerin sorulduğu İmamoğlu ise Soylu’nun seviyesine inmeyeceğini söyleyerek, “Lafa bakarım laf mı diye” diyerek tepki gösterdi. İmamoğlu “Seviyesine inmeyeceğim bir alan bu. Seviyesine inmeyeceğimi defalarca seçim sürecinde de dile getirdim” dedi.

İBB Sözcüsü Murat Ongun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla “İmamoğlu’nun Avrupa Parlamentosu’ndaki konuşmalarının cımbızlandığını” dile getirerek İmamoğlu’nun konuşmasını paylaştı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak da Soylu’nun “bedelini ödeyeceksin” ifadesine şöyle yanıt verdi:

Süleyman Soylu seçilmiş birine kalkıp bu hakaretleri edecek kadar kendini kaybetmiş vaziyettedir. Atanmışların seçilmişlere bu şekilde konuşmaya hakları yoktur! Her yurt dışına çıktıklarında Türkiye’yi kötülediler. Bu lafın sorumluluğu vardır ve hesabı sorulacaktır.

Sendika.Org