İmamoğlu: “Cumhurbaşkanı İstanbul’la meşgul olmasın”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kamu bankalarından kredi bulamadıklarını belirterek “Bu tümüyle siyasi, tümüyle taraf olma ile ilgili” dedi. İmam Erdoğan’ın konuya ilişkin sözlerine de yanıt veren İmamoğlu “Cumhurbaşkanı İstanbul’la meşgul olmasın” dedi

İmamoğlu: “Cumhurbaşkanı İstanbul’la meşgul olmasın”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tayyip Erdoğan’ın kendisini yönetimi üzerinden hedef aldığı sözlerine yanıt verdi.

Erdoğan dün (26 Kasım) partisinin Meclis grup toplantısında, “Borç yiğidin kamçısıdır, bu krediyi bulmak sizin işiniz” demişti.

İmamoğlu, Davutpaşa’daki İSMEK Pastacılık ve Fırıncılık Okulu’nda gerçekleştirdiği incelemelerin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Kamu bankaları kredi vermiyor

Sözcü gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, Ekrem İmamoğlu, “Bizim işimizle ilgili bir şikâyetimiz yok. Görevimizin farkındayız. Biz sadece görevi yerine getirmeyenlerle ilgili duyuru yapmıştık. Keşke ona yaklaşım gösterseydi Sayın Cumhurbaşkanı. Kamu kurumlarının, kamu bankalarının görevlerini yeterince, liyakatli ve de vicdanlı, adaletli yapmamasının yansımasından bahsettik” dedi.

İmamoğlu, kamu kurumlarından ve kamu bankalarından kredi bulamadıklarını savundu ve yaşanan durumu “Bu tümüyle siyasi, tümüyle taraf olma ile ilgili” sözleriyle tanımladı.

“Erdoğan yanılmış olabilir”

İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul’un “3-5 aylık kuraklıkla” su sıkıntısı çekebileceğini belirtti ve seçimlerden önce yetkililerin “2040’a kadar hiçbir su problemi yok” dediğini hatırlattı:

İşte sudan bahsediyor. Devlet Su İşleri (DSİ) ya da bakanlık, bence oralardan hesap sorulmalı. Çünkü, yani yanılmış da olabilir Sayın Cumhurbaşkanı. Mesela seçimden önce, ‘2040’a kadar hiçbir su problemi yok’ dediği İstanbul… Biz de Sayın Cumhurbaşkanı’nın sözüne itimatla göreve geldik, ama öyle değilmiş. Ne yazık ki 3-5 aylık kuraklıkla sıkıntı çekebilir İstanbul var.

Niye yanıltılmış Sayın Cumhurbaşkanı? Bence onun hesabını sorsun. Mesela DSİ Genel Müdürü ne yapıyor İstanbul’un barajları ile ilgili? Bence bunlarla ilgili bir denetim başlatsın. Bir rapor istesin. Umudum budur. Biz, görevimizi yapıyoruz.

İmamoğlu sözlerinin devamında ise “Bizim işimiz var, işimize bakalım, ama Sayın Cumhurbaşkanı da İstanbul’la meşgul olmasın” dedi.

Sendika.Org