Gazeteci Ahmet Takan evinin önünde saldırıya uğradı

Devlet Bahçeli ile ilgili sözleri sonrası MHP'lilerin hedef gösterdiği Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, evinin önünde saldırıya uğradı

Gazeteci Ahmet Takan evinin önünde saldırıya uğradı

Korkusuz gazetesi Yazarı Ahmet Takan, Ankara’nın Dikmen semtindeki evinin önünde beyzbol sopalı bir kişi tarafından saldırıya uğradı.

Sözcü’nün haberine göre, beyzbol sopalı saldırganı son anda fark eden ve geriye doğru hamle yapan Takan, omzuna asılı olan çantasına, beline ve sırtına darbe aldı. Saldırıda Takan’ın çantasında bulunan telefonu kırılırken vücudunda da ekimoz oluştu. Takan’ın karşı koyması üzerine 25-30 yaşlarındaki saldırgan beyzbol sopasını olay yerinde bırakarak kaçtı.

Saldırı sonrası Takan’ın komşuları olay yerine gelerek ilk yardımı yaptı ve polisi aradı. Takan’ın oturduğu bina önüne gelen polis, beyzbol sopasını alarak konuyla ilgili inceleme başlattı ve tutanak tuttu. Daha sonra 29 Mayıs Hastanesi’ne kaldırılan ve bir bacağı da aksayan Takan’a darp raporu verildi.

Takan karakola giderek ifade de verdi ve şikayetçi oldu.

“Yıllardır tehdit alıyordum”

Hastanede ilk tedavisinin ardından olayı anlatan Takan, “Uzun süredir hatta yıllardır tehdit alıyordum. Ancak bu tehditler şimdiye kadar fiili bir saldırıya dönüşmemişti. Beyzbol sopalı saldırgan aniden üzerine geldi, fark edip geriye doğru hamle yaptım, sopa çantama, sırtıma ve belime geldi. Gazeteci olarak doğru bildiklerimi yazmaya devam edeceğim” dedi.

MHP hedef göstermişti

Gazeteci Takan, 13 Kasım’da yayımlanan “AKP’den biri MHP’nin başına geçer mi?..” başlıklı yazısında “Devlet Bahçeli, aralık ayı sonunda Genel Başkanlığı bırakacak, aktif siyaseti terk edecek. MHP’nin başına yeni bir isim gelecek” ifadelerini kullanmış, sonrasında MHP’den sert tepkiyle karşılaşmıştı.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükatan, Takan’ın yazısı sonrası sosyal medyadan yaptığı paylaşımlardaKiralık kalemini bu sefer, MHP’de Genel Başkan değişikliği hevesine düşenlerin ekmeğine yağ sürmek amacıyla kullanmaktadır. Ahmet Takan gibileri takacak kimse de yoktur” demişti.

Sendika.Org