Erdoğan’dan El-Bağdadi açıklaması: “Biz de hanımını yakaladık ama yaygara yapmadık”

Tayyip Erdoğan, “El-Bağdadi’nin hanımını yakaladık ama yaygara yapmadık, ilk defa şimdi bugün açıklıyorum” dedi

Erdoğan’dan El-Bağdadi açıklaması: “Biz de hanımını yakaladık ama yaygara yapmadık”

Saray-AKP iktidarından, Suriye’de TSK-MİT kontrolündeki bölgelerde bulunan IŞİD varlığına ilişkin yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Tayyip Erdoğan, Ebu Bekir el-Bağdadi’nin öldüğü ABD operasyonuna değindiği konuşmasında “Biz de hanımını yakaladık ama yaygara yapmadık, ilk defa şimdi bugün açıklıyorum” dedi.

Saray’da gerçekleşen “Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70. yıl kutlama töreni” etkinliğinde konuşan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Bağdadi kendini tünelde imha etti. Amerika Bununla biliyorsunuz çok ciddi kendilerine göre bir iletişim kampanyası başlattılar. E biz de hanımını yakaladık ama yaygara yapmadık, ilk defa şimdi bugün açıklıyorum. Aynı şekilde kız kardeşini, eniştesini, onları üstelik Suriye tarafında yakaladık. Şu anda biz bu noktada çalışmalarımızı en güçlü şeklide sürdürüyoruz.

IŞİD’liler için güvenli bölge: İdlip-Cerablus hattı

IŞİD lideri Ebu Bekir el-Bağdadi’nin Türkiye sınırına 5 kilometre mesafedeki İdlip Barişa’da öldüğü operasyon sonrası IŞİD’in sözcüsü Ebu Hasan el-Muhacir de “Fırat Kalkanı” bölgesindeki Cerablus’ta öldürülmüştü.

EL-BAĞDADİ’NİN HİKÂYESİ İDLİP’TE BİTTİ AMA

Saray-AKP iktidarı, El-Bağdadi’nin ablası Resmiye Avvad ve ailesinin 4 Kasım’da Azez’de yakalandığını duyurdu. Kilis’in karşısında yer alan Azez de TSK-MİT kontrolü altında bulunuyor.

EL-BAĞDADİ’NİN ABLASI TSK-MİT KONTROLÜNDEKİ AZEZ’DE “YAKALANDI”

Sendika.Org