Erdoğan el yükseltti: “Operasyon devam edecek, diğer ülkeler buradan çıkmadıktan sonra biz de çıkmayız”

Suriye’nin kuzeyine yönelik askeri müdahalenin devam edeceğini söyleyen Erdoğan “Burada son terörist bölgeyi terk etmedikten sonra biz bu işi bırakmayız. Bu işin bir boyutu. İkinci olarak, diğer ülkeler buradan çıkmadıktan sonra biz buradan çıkmayız” dedi

Erdoğan el yükseltti: “Operasyon devam edecek, diğer ülkeler buradan çıkmadıktan sonra biz de çıkmayız”

Macaristan dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını cevaplayan Tayyip Erdoğan, Suriye’nin kuzeyine yönelik askeri müdahalenin devam edeceğini belirterek “Burada son terörist bölgeyi terk etmedikten sonra biz bu işi bırakmayız” dedi.

Hürriyet’ten Hande Fırat’ın haberine göre Erdoğan, “Barış Pınarı Harekatı devam edecek diyebilir miyiz?” sorusuna, “Kesinlikle. Burada son terörist bölgeyi terk etmedikten sonra biz bu işi bırakmayız. Bu işin bir boyutu. İkinci olarak, diğer ülkeler buradan çıkmadıktan sonra biz buradan çıkmayız” cevabını verdi.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

Burada son terörist bölgeyi terk etmedikten sonra biz bu işi bırakmayız. Bu işin bir boyutu. İkinci olarak, diğer ülkeler buradan çıkmadıktan sonra biz buradan çıkmayız. Biz Suriye’nin birliğine, beraberliğine ve bütünlüğüne taraftarız. Asla parçalanmasını da istemeyiz. Eğer diğer ülkeler de buna taraftarlar ise kendilerinin de bunu ispat etmeleri lazım. Onlar ispat edecekler ki bizden de bunun ispatını istesinler. Bunların hiçbirinin burada sınırı yok ama bizim burada sınırımız var. En batıdan aldığımız zaman en doğuya kadar sadece 911 kilometre Suriye sınırı var. Oysa burada ne Rusya’nın ne ABD’nin ne de İran’ın sınırı var. Sadece Irak’ın biraz sınırı var. Bizim Adana Mutabakatı gibi bir belgemiz var. Bu terör örgütleri temizlenmedikçe, Adana Mutabakatı’nın bize vermiş olduğu yetkiyle buradaki duruşumuzu aynen devam ettireceğiz.

Sendika.Org