CHP’li Özkoç: “Erken seçim söz konusu olacaksa bir an önce olmasını biz de isteriz”

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Erken seçim söz konusu olacaksa bir an önce olmasını biz de isteriz” dedi.

CHP’li Özkoç: “Erken seçim söz konusu olacaksa bir an önce olmasını biz de isteriz”

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında erken seçim ile ilgili soruya, “Hepimiz mücadele vermeye devam ediyoruz. Erken seçim söz konusu olacaksa bir an önce olmasını biz de isteriz” diye yanıt verdi.

HDP’DEN KAZANIMLARI KORUMA KARARI VE ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

Özkoç, “İyi Parti’nin iç meselesidir. Kendi gruplarında değerlendirmişlerdir. Biz buna saygı duyarız ancak bizim gündemimizde erken seçim değil, vatandaşımızın bugün düştüğü durum, ekonomik güçlükler vardır. Hepimiz mücadele vermeye devam ediyoruz. Erken seçim söz konusu olacaksa bir an önce olmasını biz de isteriz” dedi.

İyi Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Tayyip Erdoğan’a parlamenter sisteme geçiş için erken seçim çağrısında bulunmuştu.

“Tehditlerinizden zerre kadar korkmuyoruz”

CHP’li Özkoç, dün (19 Kasım) TBMM Genel Kurul’da yaşanan tartışmaya da değinerek, AKP Grup Başkanvekiliyle konuyu kendi aralarında tartıştıklarını ve netleştirdiklerini ifade etti.

Özkoç, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Bugün Erdoğan beni kastederek, ‘Daha önce şahsıma hakaret etmişti. Şimdi de kadın grup başkanvekiline hakaret etti, ceza da yetmez milletvekillerine sesleniyorum gereğini yapın’ dedi. Ben de AK Parti Genel Başkanı’na sesleniyorum. Bizi başka gündem konularına çekerek asıl gündem konusundan uzaklaştıracaksınız. Bugünün gündem konusu insanlarımızın yoksulluğu, intiharlar, iş dünyasının ayıpları ve gerçekten Türkiye’nin indiği çıkmazdır. Grup başkanvekiliniz Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli siyaset liderlerinden Ecevit’i ABD emperyalizmi karşısında el pençe divan durmakla suçlayacak. Biz halkımızı türbanı ile başörtüsü ile başı açık olan kadınları ile kucaklıyoruz. Allah’a verilecek bir can borcumuz var, onu her zaman vermeye hazırız. Ama sizin de şunu çok iyi bilmenizi istiyoruz; sizin tehditlerinizden zerre kadar korkmuyoruz. Ne gerekiyorsa, ne yapmanız gerekiyorsa elinizden geleni yapın.

Sendika.Org