AKP’den bakanlara “Boğaziçi Kanunu” uyarısı: Açıklama yapmayın

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı “Boğaziçi Kanunu” teklifinin AKP içinde rahatsızlıklara neden olduğu, parti yönetiminin bakanlardan Meclis’e gelecek konularla ilgili açıklama yapmamalarını istediği öne sürüldü

AKP’den bakanlara “Boğaziçi Kanunu” uyarısı: Açıklama yapmayın

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hazırladığı Boğaziçi’nde İBB’nin yetkilerine el konulmasına yönelik hazırladığı kanun tasarısı AKP içinde rahatsızlıklara neden oldu.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, henüz Meclis’e gelmeyen bir yasa taslağının kamuoyunda tartışılır hale gelmesi üzerine AKP yönetimi yeni bir karar aldı.

Buna göre, bakanlar, kabine toplantılarında görüşülmeyen ve AKP Grubu’nun Meclis’te kendi içinde oluşturduğu komisyonda üzerinde çalışma yapılmayan yasa değişiklikleriyle ilgili açıklama yapmamaları yönünde uyarıldı.

İSTANBUL BOĞAZI’NA KAYYUM ATANIYOR

“Gereksiz tartışmalar çıkıyor, muhalefet kullanıyor”

Habere göre AKP’li yöneticiler, “Zamansız yapılan açıklamalar gereksiz tartışmaların çıkmasına, öküzün altında buzağı aranmasına neden oluyor” dedi.

‘Bakanların zamansız yaptığı açıklamalar nedeniyle muhalefetin bunu kullandığına’ dikkat çeken AKP yöneticileri şöyle konuştu: “Böyle olunca sürekli ‘Meclis etkisizleştirildi. Yasa teklifleri bakanlıklarda hazırlanıyor, milletvekilleri altına imza atıyor’ eleştirisi gündeme geliyor. Daha ham metin üzerinde açıklama yapılınca sanki Meclis’ten geçmiş gibi algılanıyor, bu da farklı tartışmalara neden oluyor.”

Boğaz’ı belediyenin elinden almak Özal taktiği: Danıştay “dur” diyene kadar 2 yıl talan etmişti

Sendika.Org