Serekaniye kırsalında TSK-Suriye ordusu çatışması: Suriye askerleri bazı köylerden çekildi

TSK ve beraberindeki cihatçı grupların Serekaniye kırsalında başlattığı geniş çaplı saldırı sonrası Suriye ordusunun Tel Tamer hattındaki bazı köylerden çekildiği belirtiliyor

Serekaniye kırsalında TSK-Suriye ordusu çatışması: Suriye askerleri bazı köylerden çekildi

TSK ve Suriye ordusu arasında Serekaniye (Resulayn) kırsalında şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’ya göre, TSK ve beraberindeki cihatçı gruplar, Serekaniye’nin doğu kırsalındaki Ebu Rasin bölgesine yönelik geniş çaplı bir saldırı başlattı.

TSK ve cihatçıların Mahmudiye ve Darbu köylerini ele geçirdiğini belirten SANA, Tel el-Vard köyünde ise TSK ve Suriye ordusu arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını kaydetti.

Rojava’dan yayın yapan Kuzey Haber Ajansı’ya (NPA) göre, Tel Tamer’in kuzey kırsalında YPG-QSD, TSK’ye ait helikopter ve insansız hava araçlarının saldırılarını önlemek ve görüş alanını azaltmak için hendeklere petrol doldurarak yaktı.

Bölgede bulunan gazeteci Habat Abbas da Suriye ordusunun Tel Tamer hattındaki bazı köylerden çekildiğini yazdı.

Rojava’dan yayın yapan Hawar Haber Ajansı (ANHA) ise Suriye askerlerinin Serekaniye kırsalındaki birçok noktadan çekildiğini bildirdi.

Habere göre, Serekaniye’nin doğu kırsalındaki Esadiye, Fikra, Keramane, Girbişk, Tel Diyab, Şîrk, İbrahimiye, Davudiye ve Erada köylerindeki noktalardan çekilen Suriye askerleri, Tel Tamer’e batıdan 10 kilometre mesafedeki Arişa köyünden de Um Kehef köyüne kadar geri çekildi.

İlgili haberler:

Sendika.Org