Savaş tezkeresi, Meclis’te kabul edildi

Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda Cumhurbaşkanına verilen iznin bir yıl uzatılmasına ilişkin tezkere, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Savaş tezkeresi, Meclis’te kabul edildi

TBMM Genel Kurulu’nda, süresi ay sonunda dolacak olan sınırötesine asker gönderme yetkisinin 1 yıl daha uzatılmasını öngören Suriye ve Irak tezkeresi görüşmeleri TBMM Genel Kurulu’nda görüşüldü. Tezkerenin süresi 1 yıl daha uzatıldı.

CHP’den tezkereye destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün (8 Ekim) grup toplantısında yaptığı konuşmada tezkereye destek vereceklerini açıklamıştı:

“Tezkere bugün görüşülecek. Orada askerlerimiz var. O askerleri korumamız lazım. Burunlarının kanamaması lazım, askerlerin hatırı için, oraya oğlunu gönderen askerlerin annelerin hatırı için bu tezkereye içimiz yana yana evet diyeceğiz.”

Bir o yana, bir bu yana: Kılıçdaroğlu tezkereye “içi yana yana” evet diyecek

Tezkere samimiyet testidir

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ise grup toplantısında tezkere hakkında “Meclis’e gelen tezkere bir samimiyet testidir. Demokrasiden yana mısınız savaştan yana mısınız, barıştan yana mısınız felaketten yana mısınız? 20 yıldır meclise tezkereler geliyor. 20 yıl sonunda tezkereler ülkeyi nereye sürükledi?” diye konuşmuştu.

Temelli: Tükendikçe “Daha fazla savaş” diyen iktidarın peşine takılmayın

Sendika.Org