Savaş kendini gösterdi: Sabah cihatçılar geldi, öğleden sonra roketler…

Sabah saatlerinde Suriye'nin kuzeyine yönelik askeri müdahaleye katılan cihatçı grupların geçişinin mehter marşları eşliğinde kutlamalarla karşılandığı sınır bölgelerine saatler sonra roket yağdı. Urfa genelinde roket ve top atışları sonucu dört kişi yaşamını yitirdi, 44 kişi yaralandı. Mardin'de ise üç kişi hayatını kaybetti, 24 kişi de yaralandı

Savaş kendini gösterdi: Sabah cihatçılar geldi, öğleden sonra roketler…

Suriye’nin kuzeydoğusuna yönelik askeri müdahalenin en hareketli noktalarından Urfa’nın Akçakale ilçesi, sabah saatlerinde cihatçıları taşıyan onlarca araçlık askeri konvoyu karşıladı.

“Suriye Milli Ordusu” adı altında sunulan cihatçı gruplar ilçede mehter marşlarıyla kutlama havasında karşılandı ve Tel Abyad’a doğru hareket etti.

Ne var ki ilçedeki atmosfer saatler sonra karşı taraftan atılan roketlerle değişti. İlçe merkezine düşen roketler çok sayıda kişinin yaralanmasına yol açtı.

Roketlerin düşmesinin ardından ambulans sesleri ve yükselen dumanlar ortasında ilçeye panik havası hakim oldu. Yetkililer yurttaşları sınırdan uzak durmaları ve evlerinden çıkmamaları konusunda uyardı.

Urfa Valiliği gece yarısına kadar süren açıklamalarında, Akçakale, Nusaybin, Birecik ve Ceylanpınar’a yönelik roketli saldırılarda biri bebek, ikisi çocuk dört kişinin hayatını kaybettiğini, toplam 44 kişinin yaralandığını açıkladı.

Mardin Valiliği ise yaptığı açıklamada kent genelinde roketli saldırılar sonucunda üç kişinin hayatını kaybettiğini 24 kişinin yaralandığını duyurdu.

Canlı Blog | Savaşın ikinci günü (Tüm gelişmeler)

Sendika.Org