Şam yönetimi: “Türk saldırganlığına tüm meşru araçlarla karşı koymakta kararlıyız”

Ankara Trump yönetimiyle görüşmelerin ardından Fırat'ın doğusuna harekata hazırlanırken, Suriye Dışişleri Bakanlığı “Suriye, Türk saldırganlığına tüm meşru araçlarla karşı koymakta kararlıdır” açıklamasında bulundu

Şam yönetimi: “Türk saldırganlığına tüm meşru araçlarla karşı koymakta kararlıyız”

Suriye Dışişleri Bakanlığı, resmi haber ajansı SANA aracılığıyla, Türkiye’nin Suriye operasyonuna yönelik olarak “Suriye, Türk rejiminin pervasız açıklamalarıyla düşmanca niyetlerini ve Suriye sınırlarındaki askeri yığılmayı en güçlü ifadelerle kınamaktadır. Suriye, Türk saldırganlığına tüm meşru araçlarla karşı koymakta kararlıdır” açıklamasında bulundu.

Hükümet kayıp evlatlarını kucaklamaya hazırdır

Dışişleri kaynakları, Suriye’nin kuzeydoğusundaki Kürt yönetimine atıfla “Hükümet akıllarını başlarına toplamaları halinde kayıp evlatlarını kucaklamaya hazırdır” ifadesini kullandı.

Suriye resmi haber ajansı SANA’ya göre Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığından bir kaynak şu açıklamayı yaptı:

“Suriye, Türk rejiminin şahin ifadelerini, agresif niyetlerini ve Suriye sınırının yakınında toplanmakta bulunan askeri kalabalıklarını en şiddetli ifadelerle kınıyor. Bu tehditler, Suriye toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygı duymayı onaylanan uluslararası yasaların ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarının ağır bir ihlali.”

Sendika.Org