RTÜK: Harekat karşıtlarını “susturuyoruz”

RTÜK Saray’ın Suriye savaşına yönelik olarak yapılan karşıt yayınlar için “Devletin diğer ilgili kurumlarıyla işbirliği içinde susturulmaktadır” açıklaması yaptı

RTÜK: Harekat karşıtlarını “susturuyoruz”

Suriye’ye yönelik olarak başlatılan askeri harekatın ardından harekat karşıtı yayınlarda “susturulmaya” başlandı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) konuya ilişkin bir açıklama yaparak “Barış Pınarı Harekatı’nın aleyhinde, karalayıcı nitelikte, terör örgütü desteğiyle yurt dışı kaynaklı bölücü ve yıkıcı yayınlar hızlıca tespit edilerek devletin diğer ilgili kurumlarıyla işbirliği içinde susturulmaktadır” dedi.

“Gençlere yönelik yayınlar takip ediliyor”

“Radyo ve Televizyon Üst Kurulu olarak medya hizmet sağlayıcı kuruluşlarımızı Barış Pınarı Harekâtı boyunca yapılan haberler hususunda hassas davranmaya davet ediyoruz” denilen açıklamada, RTÜK’ün görev alanına giren özellikle internet yayınları ve özellikle genç kuşağın takip ettiği yayınların incelendiğini duyuruldu.

Gazetecilere gözaltı

Öte yandan bugün (10 Ekim) BirGün gazetesi internet sorumlusu Hakan Demir ve Diken’in yazıişleri müdürü Fatih Gökhan Diler harekat süresince yayımladıkları içeriklerden kaynaklı gözaltına alınmış, haklarında yurtdışına çıkış yasağı kararı verilerek serbest bırakılmışlardı.

Gazetecilere gözaltı: Diler ve Demir adli kontrolle serbest bırakıldı

Sendika.Org