Nusaybin Devlet Hastanesi sivillere kapatıldı

Kamışlı’nın hemen karşısında bulunan kentteki devlet hastanesi akşam saatlerinde, "saldırı olacak" gerekçesiyle sivillere kapatıldı

Nusaybin Devlet Hastanesi sivillere kapatıldı

Kuzey ve Doğu Suriye’ye başlatılan operasyon sonrası çatışmaların yaşandığı Kamışlı (Qamişlo)-Nusaybin hattındaki hareketlilik devam ediyor. Nusaybin Devlet Hastanesi, “saldırı olacak” gerekçesiyle sivillere kapatıldı.

Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik başlattığı operasyon sonrası askeri hareketliliğin bir an olsun dinmediği Mardin’in Nusaybin ilçesinde silah sesleri yükselmeye devam ediyor. Kamışlı’nın hemen karşısında bulunan kentteki devlet hastanesi akşam saatlerinde, “saldırı olacak” gerekçesiyle sivillere kapatıldı. Hastanede bulunan yaralılar ise, söz konusu karar sonrası farklı hastanelere sevk edildi.

Belediyeden çağrı

Karar, Nusaybin Belediyesi’nin sosyal medya hesabı üzerinden de duyuruldu. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “An itibarı ile Nusaybin Devlet Hastanesi normal hastalara kapandı iğne, serum ve enjeksiyon için halkımız belediye sağlık kabinine ihtiyaç durumunda gidebilir iletişim: 0482 415 01 20”

Kaynak: Mezopotamya Ajansı