İFF Antalyalılarla buluştu: “Perdeyi aç, sesin sarsın dünyayı”

14. yılında "Perdeyi aç, sesin sarsın dünyayı" sloganıyla düzenlenen İşçi Filmleri Festivali'nin (İFF) Antalya ayağı Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlendi. Festivalde Afganistanbul filminin gösterimi yanı sıra, Antalya Halkevi Kadın Korosu ve Promete sahne aldı

İFF Antalyalılarla buluştu: “Perdeyi aç, sesin sarsın dünyayı”

14. yılında “Perdeyi aç, sesin sarsın dünyayı” sloganıyla düzenlenen İşçi Filmleri Festivali’nin (İFF) Antalya açılışı Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) yapıldı.

Emek, demokrasi ve barış mücadelesinde yitirilenler anısına saygı duruşu ile başlayan açılışta Afganistanbul filminin gösterimi yanı sıra, Antalya Halkevi Kadın Korosu ve Promete sahne aldı.

Festival ekibi tarafından düzenlenen plaket töreninde bu yıl, lösemiye karşı mücadelesinde herkese umut olan Öykü Arin ve kent, doğa yağmasına karşı hukuk mücadelesi veren avukatlar Münip Ermiş, Mustafa Şahin ve Tuncay Koç’a plaket verildi.

Festivale video mesajı ile katılan Öykü Arin  salona “Ben direndim, siz de direnin” şeklinde seslendi. Öykü Arin adına plaketi alan, annesi  Eylem Şen konuşmasında, dayanışma mesajı verdi.

Kent ve doğa yağmasına karşı hukuk mücadeleleri ile öne çıkan avukatlar Münip Ermiş, Mustafa Şahin, Tuncay Koç yaptıkları konuşmalarda, “hukukun geldiği noktada kent ve doğa mücadelelerinin ancak direnerek başarıya ulaşabileceğini” vurguladılar.

Konuşmalar ardından sahne alan Antalya Halkevi Kadın Korosu izleyenler tarafından yoğun ilgi gördü. Promete’nin müzik dinletisinin ardından Afganistanbul gösterimi sonrası açılış gecesi sona erdi.

Sendika.Org