Evli olduğu erkek tarafından şiddete maruz bırakılan ve öldürülmek istenen Nurcan: “Sesime ses verin”

Evli olduğu Ali Altundal tarafından sistematik şiddete maruz bırakılan ve iki çocuğuyla birlikteyken katledilmek üzere rehin tutulduğu sırada kurtarılan Nurcan Altundal,  yarın görülecek dava öncesi, “Lütfen yanımda olun ve sesime ses verin. Emine Bulut gibi çocuklarımın gözleri önünde öldürülmek istenmiyorum” diyerek kadınları kendisiyle dayanışmaya çağırdı

Evli olduğu erkek tarafından şiddete maruz bırakılan ve öldürülmek istenen Nurcan: “Sesime ses verin”

Evli olduğu Ali Altundal tarafından sistematik şiddete maruz bırakılan ve iki çocuğuyla birlikteyken katledilmek üzere rehin tutulduğu sırada kurtarılan Nurcan Altundal,  yarın (23 Ekim) görülecek dava öncesi, “Lütfen yanımda olun ve sesime ses verin. Emine Bulut gibi çocuklarımın gözleri önünde öldürülmek istenmiyorum” diyerek kadınları kendisiyle dayanışmaya çağırdı.

Mersin’de evli olduğu Ali Altundal tarafından sistematik şiddete maruz bırakılan ve geçtiğimiz 1 Eylül’de iki çocuğuyla birlikteyken katledilmek üzere saatlerce rehin tutulduğu sırada kadın dayanışması sayesinde kurtulan Nurcan Altundal ile görüştük. Ali Altundal’a karşı verdiği mücadeleye ajansımıza anlatan Nurcan, Ali Altundal’ın tutuklu yargılandığı davanın yarın 09.45’te Mersin Adliyesi 20’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek duruşması öncesi kadınlara dayanışma çağrısı yaptı.

“Serbest bırakılmasından endişeliyim”

“Ali Altundal tarafından yıllarca şiddete maruz bırakıldım. Kendisinden iki yıl boyunca şikayette bulundum ama uzaklaştırma kararı dışında kendisine herhangi bir işlem yapılmadı” diyen Nurcan, Ali Altundal’ın silah taşıdığını, kendisinin ve çocuklarının yanında devamlı silahla uğraştığını da belirtti. Nurcan, yaşadıklarını şöyle anlattı:

Silahın ateş alıp bana ve çocuklarıma zarar verebileceğini düşündüğümden,  silahı bizlerden uzak tutmasını istedim. Son zamanlarda evden hiç ayrılmıyordu. Ülkedeki işsizlik sorunu ve artarak devam eden ekonomik krizin evden ayrılmayışına neden olduğunu söylüyordu. Yine evde olduğu bir gün kendisine evde silahla uğraşmasının çocuğun sağlığı ve güvenliği için olumsuz olduğunu ve dışarı çıkıp iş aramaya çalışmasını söyledim. Bu istediğim karşılığında kendisi tarafından şiddete maruz bırakıldım.

“Öldürülmek istemiyorum”

Çocuğumla uyumaya gittiğim odama gelerek bana silah doğrultarak ölümle tehdit etti. Ailemi arayarak tehditler savurdu. Ertesi gün kendisinden boşanmak istediğimi söyleyerek evden çocuğumla ayrılmak üzereyken, evi ateşe verdi. O sırada yardım istemek için balkona çıktım. Beni çocuğumun yanında öldürmeye çalıştı. O sırada çocuğum boynuma sarılarak ‘Annemi öldürme. Annemi öldürme’ diye bağırıyordu. Daha sonra komşularımın şikayeti üzerine polisler geldi. Eve biber gazı sıktılar. Olay sonrası Ali Altundal’ı gözaltına alarak, tutukladılar. O şuan tutuklu ancak ben bırakılır diye endişeliyim. Emine Bulut gibi çocuğumun gözleri önünde öldürülmek istenmiyorum.

“Sesime ses verin”

Ali Altundal’ın yargılandığı davanın yarın görülecek duruşması için kadınlara seslenen Nurcan, son olarak, “Kadınlara sesleniyorum. Lütfen yanımda olun. Sesime ses verin. Emine Bulut gibi çocuklarının gözleri önünde öldürülmek istenmiyorum. Çocuğumun ve kendi yaşamım için endişe ediyorum. Lütfen dayanışma içinde olalım” çağrısında bulundu.

Kaynak: Jın News