Erdoğan’dan savaş günü daveti: Milletimizin her bir ferdini partimiz safına katılmaya…

Suriye'nin kuzeyine yönelik başlatılan askeri müdahale ile ilgili gelen açıklamalara tepki gösteren Tayyip Erdoğan, AB'yi mültecilerle tehdit etti, MHP, İyi Parti ve CHP'ye teşekkür etti. Konuşmasının sonunda ise "Milletimizin her bir ferdini AK Parti kadrolarında görev almak üzere partimiz safına katılmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı

Erdoğan’dan savaş günü daveti: Milletimizin her bir ferdini partimiz safına katılmaya…

Tayyip Erdoğan AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Suriye’nin kuzeyine yönelik başlatılan askeri müdahale ile ilgili Avrupa Birliği’nden (AB) gelen tepkileri eleştirdi. AB’yi “Harekatı işgal olarak nitelemeye çalışırsanız kapıları açarız, 3,6 milyon mülteciyi size yollarız” diyerek tehdit eden Erdoğan NATO’ya ve Arap ülkelerine de tepki gösterdi.

Tezkere ile savaşa onay veren MHP, İyi Parti ve CHP’ye teşekkür eden Erdoğan, HDP’ye yönelik “Terör örgütünün desteğiyle Meclis’e girmiş olan sözde siyasi partiye sesleniyorum, benim ordumu işgal gücü olarak gösteremezsin” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Erdoğan, konuşmasının sonunda partisiyle ilgili olarak da değerlendirmelerde bulundu. “Milletimizin her bir ferdini AK Parti kadrolarında görev almak üzere partimiz safına katılmaya davet ediyorum” diyen Erdoğan’ın savaş günü daveti şöyle:

Değişim hayatın bir gerçeğidir. Biz bu gerçeği, AK Parti içinde bayrak yarışı şeklinde görev değişiklikleriyle kabulleniyoruz.

AK Parti içinde çalışan, gayret gösteren herkese tüm kapılar sonuna kadar açıktır. Bu nedenle AK Parti hiçbir zaman eskimeyecek, gücünü, icraat kabiliyetini kaybetmeyecek bir partidir.

Milletimizin her bir ferdini AK Parti kadrolarında görev almak üzere partimiz safına katılmaya davet ediyorum.

Her fırsatta ifade ettiğim gibi, partimiz şahısların partisi değildir. Bu parti milletin partisidir. Milletimizin bize emanet ettiği davayı sahiplenmek ve en yükseğe çıkarmak için üstendiğimiz görevlerde en iyisini yapma çabasında olacağız. Şahıslar gelir geçer, ama dava her zaman hep baki kalır.

AKP’nin son 1 yılda üye sayısı 10 milyon 719 bin 234’den 9 milyon 931 bin 103’e düştüğü açıklanmıştı. Bu rakamlara göre, 2018 Ağustos 2019 Eylül aralığında AKP’nin üye sayısı 788 bin 131 azaldı.

Sendika.Org