Erdoğan gayet açık: “Millet İttifakı’nın zayıflaması, parçalanması çok çok önemli”

Erdoğan gazetecilerin seçimlere ilişkin bir sorusunu, savaşı başlatmadaki iç politika hesabını ele veren şu ifadelerle yanıtladı: “Adı Millet İttifakı ama milletten nasibini almamış ittifakın zayıflaması, parçalanması çok çok önemli”

Erdoğan gayet açık: “Millet İttifakı’nın zayıflaması, parçalanması çok çok önemli”

Tayyip Erdoğan, Türkiye-Sırbistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin ikinci toplantısına katılmak üzere gittiği Sırbistan’dan Ankara’ya dönüşünde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Trump’a laf yok!

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’yi bir öven bir yaptırımla tehdit eden tweet’lerinden söz eden Erdoğan, “Sayın Trump güvenli bölge konusunda doğru bir karar verdi. Pazar akşamı yaptığımız telefon görüşmesinde kendisiyle karara bağladık. Fakat ABD askeri ve güvenlik bürokrasisi Başkanlarının talimatlarını yerine getirmiyor. Siyasiler ve medya Trump üzerinde baskı oluşturmaya çalışıyor. O da bu baskıları hafifletmek için mecburen tweet üzerinden bazı mesajlarını veriyor” sözleriyle Trump’ı savundu.

İşte esas mesele

Erdoğan, “2023’e giderken ittifakların zenginleşebileceği konuşuluyor. Özellikle son günlerde İyi Parti’den CHP’ye eleştiriler gündeme geldi. İttifaklar değişebilir mi?” sorusunu ise, savaşı başlatmadaki iç politika hesabını ele veren şu ifadelerle yanıtladı:

“Bir defa ittifakların zenginleşmesi, fakirleşmesi yaklaşımı mümkündür olabilir. Temennimiz o dur ki Cumhur İttifakı olarak bizim inancımız pazara kadar değil mezara kadardır. Ama bu ittifakı çok daha da zenginleştirebilirsek 2023’e çok daha güçlü olarak girebiliriz. Kapımız açık. Adı Millet İttifakı ama milletten nasibini almamış ittifakın zayıflaması, parçalanması çok çok önemli.”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur