Bursa’da millet bahçesi için yurttaşları ekmeğinden ediyorlar

Osmangazi Belediyesi, mahkeme tarafından ruhsatı iade edilen mahrukatçının iş yerini yıktı. Sabah saatlerinde çevik kuvvet eşliğinde Kanalboyu Mahallesi'nde bulunan ve Ramazan Eceler’e ait olan mahrukatçıya yıkım ekipleri geldi. Daha önce yapılan itiraz neticesinde mahkeme tarafından ‘Yürütmeyi durdurma’ kararı verilmesine karşın Eceler’e ait olan iş yeri avukatın ısrarı ve itirazlarına rağmen yıkıldı

Bursa’da millet bahçesi için yurttaşları ekmeğinden ediyorlar

Osmangazi Belediyesi, mahkeme tarafından ruhsatı iade edilen mahrukatçının iş yerini yıktı. Bugün (7 Ekim) sabah saatlerinde çevik kuvvet eşliğinde Kanalboyu Mahallesi’nde bulunan ve Ramazan Eceler’e ait olan mahrukatçıya yıkım ekipleri geldi. Daha önce yapılan itiraz neticesinde mahkeme tarafından ‘Yürütmeyi durdurma’ kararı verilmesine karşın Eceler’e ait olan iş yeri avukatın ısrarı ve itirazlarına rağmen yıkıldı.

Ramazan Eceler “Benim Alacahırka’da bir depom vardı, bunu Osmangazi Belediyesi yıktı. Sonra Soğanlı’da da bu depoyu aldım suan burayıda yıkıyorlar, bu yıkılan ücüncü depom. Biz burası için imar barışına başvurduk ve yapı kayıt belgemizi aldık. Ruhsatımızı mahkeme kararıyla geri verdiler fakat şuan yine yıkıyorlar” dedi.

Yıkım esnasında konuşan Eceler, iş yerlerinin yıkılma gerekçesinin Millet Bahçesi yapılması planı olduğunu söyleyerek, mallarına yazık olduğunu ve kaçakçılık değil, milletin huzuruna sunulmuş bir iş yaptıklarını dile getirdi.

Mahkeme ‘Yürütmeyi durdurma’ kararı verdi

Ramazan Eceler’in ardından konuşan oğlu Tayfur Eceler ise “Biz burada 12 yıldır mahrukatçılık yapıyoruz. Dönem içerisinde belediye bize çıkın buradan dedi, biz de kanunu haklarımızı kullanarak mahkemeye başvurduk ve mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vererek ruhsatımızı iade etti. Biz de İmar Barışı’ndan faydalanarak yapı kayıt belgemizi aldık. Yalnızca kaçak bir çelik çatı vardı, onu da kanuna uygun şekilde yıktık” dedi.

Ayrıca kullandıkları alanın satış noktası değil, depo olarak kullandıklarını ifade eden Eceler, Belediye ekiplerinin hiçbir ihbarda bulunmadan sabah saatlerinde polis eşliğinde yıkıma geldiklerini belirten Tayfur Eceler, içeriden mallarının bile çıkarılmasına müsaade edilmediğini ve malların üzerine yapıyı yıktıklarını söyledi.

Mağdur edilen Tayfur Eceler

“Böyle yönetim anlayışı olmaz”

Eceler, “Burada 500-600 bin liralık mal var ve hepsini heba ettiler. Çuvallar yırtıldı, odunlar yıkıntının altında kaldı. Ne yapacağımızı bilmiyoruz şu anda. Malımızı perişan ettiler böyle bir yönetim anlayışı olmaz. Biz haksız isek gidin tekrardan mahkemeye verin diyorlar. Yıktıktan sonra, bu malı heba ettikten sonra mahkemeye versek ne olur?” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bursa Muhalif/Sibel Kahraman