19 yıldır şiddet gördüğü kocasına mahkemede çanta fırlattığı için tutuklanan Karalök serbest

19 yıldır şiddet gören ve 5 yıldır boşanmaya çalıştığı Cerrah Karalök'e mahkemede çanta fırlattığı için "Erkeklik gururunu zedeleme" suçlamasıyla 3000 TL para cezasına çarptırılan Meryem Karalök, para cezasını ödemediği için hapishaneye gönderildi. Bugün para cezası ödenen Karalök, serbest bırakıldı

19 yıldır şiddet gördüğü kocasına mahkemede çanta fırlattığı için tutuklanan Karalök serbest

19 yıldır şiddet gören ve 5 yıldır boşanmaya çalışan Mor Dayanışma üyesi Meryem Karalök, mahkemede boşanmaya çalıştığı Cerrah Karalök’ün sözlü taciz ve tahrikine dayanamayarak çantasını fırlattığı için “Erkeklik Gururunu Zedeleme” suçlamasıyla 3000 TL para cezasına çarptırıldı. Karalök, hapishaneye gönderildi.

“Meryem Karalök için gerçek adalet istiyoruz”

Mor Dayanışma konu ile ilgili, “Yıllardır boşanmaya çalıştığı erkek tarafından sistematik şiddete maruz kalan Meryem Karalök, polise ve savcılığa yapmış olduğu şikayetler dikkate alınmazken bugün özsavunma uyguladı diye cezaevine gönderiliyor.
Erkek adalet değil Meryem Karalök için gerçek adalet istiyoruz. Meryem Karalök’e özgürlük” açıklamasını yaptı.

Para cezasının ödemesinin ardından Meryem Karalök bugün serbest bırakıldı. Mor Dayanışma, serbest bırakılan Meryem Karalök’ün mesajını yayımladı. Karalök mesajında “Aranızdayım, sizi seviyorum. Bütün bu dayanışmaya teşekkür ediyorum, iyi ki varız” dedi.


Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur