Tepebaşı Kaymakamlığı geri adım attı: Milyonfest’e izin çıktı

Eskişehir'de Milyonfest etkinliğinin başlamasına saatler kala etkinliği iptal eden kaymakamlık tepkiler sonrası yasak kararını iptal etti

Tepebaşı Kaymakamlığı geri adım attı: Milyonfest’e izin çıktı

Eskişehir’de Milyon Yapım tarafından düzenlenen Milyonfest etkinliğinin başlamasına saatler kala Tepebaşı Kaymakamlığı tarafından izin verilmediğinin duyurulmasının ardından karar iptal edildi. Bugün başlayan festival, 29 Eylül’de son bulacak.

Tepebaşı Kaymakamlığı iptal gerekçesinin nedenlerini “yaşanan adli vakalar, okullara yakınlık, trafik sıkışıklığı” şeklinde sıralamıştı. Kaymakamlığın kararına CHP Eshişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Milyon Yapım yetkilileri ve sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi. Tepki sonrası kaymakamlık yasak kararını iptal etti.

Milyon Yapım’ın sahibi Umut Kuzey, bir açıklama yaparak, “Milyonfest olarak, Türk gençliğinin sosyal boşalmasına ve gençlerin özgür alanlarını korumaya devam ediyoruz. Her zamanki gibi mülki amirlere yaptığımız başvuruların, festivalden bir gece önce iptal edildiği açıklandı. Öğrenci kenti Eskişehir için özellikle bizi son derece üzen bir karardı. Kararın üzerine gittik. Devletin koyduğu kurallara uyarak her zaman dikkat ettik. Sonuna kadar mücadelemizi verdik. Bu sabah saat 9:30’da 1. İdare Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru, az önce sonuçlandı. Yürütmenin durdurulmasına karar verildi. Festivali yapabileceğiz. Yüce Türk adaletine inancımızı bir kat daha artıran bu karardan sonra müjdeyi verdik” dedi.

Sendika.Org