Savcılık, AKP’li Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde ölen Kadirova’yı fuhuşla suçladı

AKP'li Şirin Ünal'ın evinde şüpheli bir biçimde ölen Nadira Kadirova'nın soruşturmasını yürüten savcı, Kadirova'nın arkadaşı Leyla Niyazova'ya “Siz Nadira Kadirova’yı fuhuşa mı götürüp getiriyormuşsunuz?” diye sordu. Savcının sorusuna tepki gösteren Niyazova iddiaları reddetti

Savcılık, AKP’li Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde ölen Kadirova’yı fuhuşla suçladı

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde silahla intihar ettiği iddia edilen Özbekistan Cumhuriyeti vatandaşı 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin soruşturmada onunla son konuşan arkadaşı tanık olarak dinlendi.

Kadirova’nın ölümünde soruşturma savcısından “fuhuş” iddiası

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, şüpheli ölümü araştırması gereken savcılık, bunun yerine tanık Leyla Niyazova’ya “Siz Nadira Kadirova’yı fuhuşa mı götürüp getiriyormuşsunuz” diye sorarak ölen Kadirova ile tanığı fuhuş yapmakla suçladı.

Bu iddiaya tepki gösteren Niyazova, böyle bir şey olmadığını söyleyerek Kadirova’nın kendisiyle yaptığı son konuşmayı anlattı. Niyazova, Kadirova’nın kendisine “Bundan iki hafta önce odada yatıyordum. Patronum içeri girdi, kapıyı kilitledi ve arkama yattı, bana sarıldı” dediğini aktardı.

Savcılığın, tanığa “Hangi gazeteciler ile konuştunuz?” şeklinde sorması da dikkat çekti.

“Nadira’yı fuhuşa teşvik ettiğim iddiaları doğru değildir”

İfade sırasında savcının “Siz Nadira Kadirova’yı fuhuşa götürüp getiriyormuşsunuz” şeklindeki sorusuna Niyazova, “Benim Nadira’yı fuhuşa teşvik ettiğim ya da fuhuş yapmasını kolaylaştırdığım iddiaları doğru değildir. Geçimimi Laleli’den aldığım tekstil ürünlerini Özbekistan’a göndererek sağlarım. Buna ilişkin kargo gönderim fişlerimi de gerekirse dosyaya sunabilirim. Nadire benim evimde hiç kalmadı” diye cevap verdi. Nadire ile bir ara küsüp barıştığının doğru olduğunu belirten Niyazova, “Fakat bunun sebebi onun fuhuşa sevk ettiğim iddiası değildir. Çünkü böyle bir olay kesinlikle olmamıştır” dedi.

AKP’Lİ VEKİLİN EVİNDE ÇALIŞAN KADİROVA’NIN ŞÜPHELİ ÖLÜMÜ: ARKADAŞINDAN TACİZ İDDİASI, POLİSTEN DELİL KARARTMASI

Sendika.Org