ORÇEV’den yangın açıklaması: “Yöneticiler göreve”

Ordu Çevre Derneği Perşembe’de eski çöp alanında çıkan yangın ve Mesudiye’deki balık ölümleri hakkında açıklama yayımladı

ORÇEV’den yangın açıklaması: “Yöneticiler göreve”

Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) Ordu’da yaşanan balık ölümleri ile Perşembe’deki çöp alanında yaşanan yangına müdahale edilmemesi hakkında bir açıklama yayımlayarak yetkilileri göreve çağırdı.

ORÇEV Yönetim Kurulu’nun yayımladığı açıklamada yetkililerin sorunlarla ilgilenmedikleri vurgulanarak, “Mesudiye’de su projesi kapsamında yaylaya zarar veriliyor. Dere kurutuluyor ve koruma altındaki kırmızı alabalıkların ölümüne neden olunuyor. Projenin yanlışlığı ortada. Verilen zararla ilgili soruşturma ve kovuşturma yapılmalı. Bu açıklamamız suç duyurusu olarak değerlendirilmelidir” ifadelerine yer verildi.

“Yangın seyrediliyor”

Açıklamada Perşembe’de eski çöp alanında çıkan yangına da değinilerek, “Çöp alanında bir haftadır dumanlar yükseliyor ama Perşembe Belediyesi, kaymakamı ve Ordu Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinden bir adım yok. Özellikle Perşembe yöneticileri çöp yangınını seyrediyorlar. Bu kadar sorumsuzluk olamaz. Hem sağlık hem de yangın tehlikesi açısından birinci gün önlem alınması gerekirken günlerce müdahalenin yapılmaması düşündürücü. Ayrıca bu çöpler buradan taşınması gerekirken hiçbir çalışma yapılmamaktadır. Bu konuda da yöneticiler hakkında soruşturma ve kovuşturma yapılmalı” denildi.

Sendika.Org