Okul müdürü “Personel yok” diyerek sınıf temizliğini ailelerden istedi

İstanbul Küçükçekmece Şehit Er Yılmaz Özdemir İlköğretim Okulu yönetimi "ödenek ve personel yokluğu" gerekçesiyle sınıfların temizliğini ailelerin yapmalarını istedi. Temizliği reddeden ailelerden "bağış" isteyen okul müdürü, istediği para toplanmayınca sınıflara projeksiyon göndermedi

Okul müdürü “Personel yok” diyerek sınıf temizliğini ailelerden istedi

İstanbul Küçükçekmece Şehit Er Yılmaz Özdemir İlköğretim Okulu yönetimi “ödenek ve personel yokluğu” gerekçesiyle sınıfların temizliğini ailelerin yapmalarını istedi. Öğrenci velilerinin bu duruma itiraz etmesi üzerine yönetim ailelerden 400 liralık “bağış” yapmalarını talep etti.

“Bağış” alamayan müdür projeksiyonu sınıfa göndermedi

Bağış yapmayı reddeden ailelerin iddiasına göre okul müdür bağış toplanamadığı için bilgisayarlara bağlanan projeksiyon aletlerini sınıflara yollamadı.

Konuya dair sosyal medya hesabından “AKP’nin çöken eğitim sistemine son örnek” diye paylaşımlar yapan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a, “Öğrenciler yarın da projeksiyon olmadan ders yapacak. Ziya Selçuk ise telefonuna okul zili yüklemekle övünüp içi boş videolar çekip yayınlamaya devam edecek. Oysa ki; okullar perişan, sorunlar dağ gibi, yönetim ise çaresiz. Her gün yüzlerce sorun iletiliyor” diyerek tepki gösterdi.

“Bayrampaşa Osman Gazi Okulu’nun öğrencileri başka okullara gönderildi”

İlkokullardaki sorunlara dair paylaşımlarına devam eden Yarkadaş, Bayrampaşa’da da Osman Gazi İlköğretim Okulu’nun tüm birinci sınıf öğrencilerinin eğitim-öğretim yılının ilk haftasında başka okullara gönderildiklerini, duruma itiraz eden velilerin müdürle görüşemediklerini ifade etti.

Sendika.Org