Mersin Kadın Savunma Ağı’ndan “Aile Saadeti” kitabı için suç duyurusu

Mersin Kadın Savunma Ağı, yeni evli çiftlere, kadına yönelik şiddeti meşrulaştıran “Aile Saadeti” adlı kitabı dağıtan AKP’li Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Mersin Kadın Savunma Ağı’ndan “Aile Saadeti” kitabı için suç duyurusu

Antep’e bağlı Şahinbey ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yeni evli çiftlere, kadına yönelik şiddeti meşrulaştıran “Aile Saadeti” adlı kitabı dağıtmasına tepkiler sürüyor.

Mersin Kadın Savunma Ağı, kamu görevini kötüye kullanan AKP’li Mehmet Tahmazoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Konuya ilişkin Mersin Adliyesi önünde açıklama yapan Kadın Savunma Ağı, “Kadına yönelik şiddeti öven, hatta yol gösteren bir kitabın belediye tarafından dağıtılması, erkek şiddetinin belediye eliyle meşrulaştırılması, kurumsallaştırılmasıdır” dedi.

“Kadın düşmanlarından hesap soracağız”

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı:

Erkek şiddetinin çığ gibi büyüdüğü bir ortamda kadına yönelik şiddetin önlenmesine dair politikalar üretme yükümlülüğü olan bir kurum, kadın erkek eşitliğini yok sayan, kadınları hedef gösteren düşmanca bir tutum sergilemiştir. E��itliği yok sayan, bizleri hedef alan, ayrımcılığı körükleyen her tutum karşısında yaşamlarımızı ve haklarımızı savunacağız. Kadın düşmanlarından hesap soracağız.

İlgili haberler:

Sendika.Org/Mersin