Mardin’de saldırı: PÖH şube müdürü yaşamını yitirdi, bir korucu yaralandı

Mardin Valiliği, Ömeryan kırsalında yürütülen operasyon sırasında PKK saldırısı gerçekleştiğini, saldırıda Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva’nın yaşamını yitirdiğini ve bir korucunun yaralandığını duyurdu

Mardin’de saldırı: PÖH şube müdürü yaşamını yitirdi, bir korucu yaralandı

Mardin Valiliği, Ömerli ilçesi Ömeryan kırsalında düzenlenen saldırı sonucu Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva’nın yaşamını yitirdiğini, bir korucunun da yaralandığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, Mardin İl Jandama Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün Ömeryan kırsalındaki operasyonu sırasında PKK’nin saldırı düzenlediği belirtildi.

Saldırıda Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva ve bir korucunun yaralandığını ve ardından yaralıların Mardin Devlet Hastanesi’ne intikalinin sağlandığını belirten Valilik, Kansuva’nın tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdiğini kaydetti.

Yaralı korucunun tedavisinin ise halen devam ettiği belirtildi.

Sokağa çıkma yasağı

Mardin Valiliği, PÖH Şube Müdürü Tufan Kansuva’nın yaşamını yitirdiği çatışma sonrası Nusaybin ve Ömerli’ye bağlı dört kırsal mahallede sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Askeri operasyon başlatılan Nusaybin’in Büyükkardeş ve Küçükkardeş kırsal mahalleleri ile Ömerli’ye bağlı Sulakdere ve Duygulu kırsal mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Ömeryan bölgesinde yer alan mahallelerdeki yasağın ikinci bir duyuruya kadar devam edeceği belirtildi.

Sendika.Org