İstanbul Barosu, TBB’nin genel kurula çağrılması gündemiyle toplantı kararı aldı

İstanbul Barosu Yönetim Kurulu’ndan, Saray’da yapılan adli yıl açılışının ardından Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) olağanüstü genel kurula çağrılması hususunda delegeleriyle toplantı karar aldı

İstanbul Barosu, TBB’nin genel kurula çağrılması gündemiyle toplantı kararı aldı

Adli Yıl Açılış Töreni’ni ardından, İstanbul Barosu Yönetim Kurulu, Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) olağanüstü genel kurula çağrılması gündemiyle delegeleriyle toplantı kararı aldığını duyurdu.

Yargıtay Başkanlığı tarafından organize edilen 2019-2020 Adli Yılı Açılış Töreni, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirildi. Saray’daki törene 42 baronun yanı sıra, yaklaşık 20 Yargıtay üyesi de katılmayarak tepki göstermişti. Avukatlatın katılmadığı törene Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu katılarak, katılmayan avukatları  eleştirmişti.

İstanbul Barosu: Son sözü biz söyleyeceğiz

İstanbul Barosu yeni adli yılın açılışıyla ilgili Twitter’dan bir video paylaşarak açıklama yaptı. İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu’nun okuduğu açıklamada, “Hukuk mücadelesi İstanbul Barosu için varlık nedenidir. Son sözü biz söyleyeceğiz. Bu yıl ülkemiz yeni bir adli yıla başlıyor. Adli yılın tüm meslektaşlarımız için mutlu geleceklerin başlangıcı ve adil kararların üretildiği bir milat olmasını diliyoruz. Çünkü sadece geride bıraktığımız yıl içinde yaşadıklarımız bile ülkemizde çok ciddi bir yargı bunalımının olduğunu anlatmaya yetiyor” denildi.

Sendika.Org