İl il Dünya Barış Günü eylemleri: “Emeğimizi ve demokrasiyi savunmak için barış şart”

1 Eylül Dünya Barış Günü, Emek ve Demokrasi Güçleri'nin çağrısıyla çeşitli illerde düzenlenecek olan gösteri, yürüyüş ve mitinglerle kutlanacak

İl il Dünya Barış Günü eylemleri: “Emeğimizi ve demokrasiyi savunmak için barış şart”

AKP iktidarının Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerinin seçilmiş başkanlarını 19 Ağustos kayyum darbesiyle görevden almasına; Suriye’deki savaş politikalarına; yurtiçindeki polis şiddetine; baskı, yasak ve karartmalara karşı dur diyenler ülke genelinde 1 Eylül Dünya Barış Günü mitinglerinde bir araya gelecek.

İl il 1 Eylül 2019 Dünya Barış Günü miting ve etkinlikleri

İstanbul

Emek Barış ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla 1 Eylül barış mitingi Kartal’da yapılacak. Miting 13.00 ile 17.00 arasında Kartal Meydanı’nda gerçekleşecek. Toplanma saat 12.00’da Ahmet Şimşek Koleji önünde olacak.

Ankara

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri’nin açıkladığı programa göre, 1 Eylül Pazar günü 16.00’da AKM önünde toplanılarak, Tandoğan Meydanı’na yürünecek. Tandoğan Meydanı’nda gerçekleştirilecek miting 17.00’de başlayacak. Miting öncesi ise 15.00’da 10 Ekim Ankara Katliamı’nın yaşandığı Ankara Garı önünde anma gerçekleştirilecek.

Diyarbakır

Diyarbakır’da 1 Eylül’de düzenlenecek “Onurlu barış için demokratik çözüm” çağrısıyla düzenlenen miting 1 Eylül 2019 Pazar günü İstasyon Meydanı’nda saat 15.00’da başlayacak.

İzmir

İzmir Emek ve Barış Güçleri’nin çağrısıyla 1 Eylül Dünya Barış Günü mitingi Gündoğdu Meydanı’nda saat 18.00’da gerçekleştirilecek.

Dersim

Dersim’de 1 Eylül programı  saat 17.00’da yapılacak olan yürüyüşle Sanat Sokağı’ndan başlayacak. Yürüyüş Seyit Rıza Meydanı’na sonlandırılacak.

Van

Van’da Musa Anter Parkı’nda yapılacak olan Dünya Barış Günü mitingi saat 16.00’da başlayacak.

Hatay

İnsan Hakları Derneği (İHD) Hatay Şubesi çağrısıyla saat 17.30’da Köprübaşında basın açıklaması yapılacak.

Sendika.Org