ESP, İstanbul’da yapılan operasyonla ilgili açıklama yaptı

ESP, İstanbul’da dün (10 Eylül) yapılan operasyonla gözaltına alınan Eş Genel Başkan ve yöneticileri ile ilgili açıklama yaptı

ESP, İstanbul’da yapılan operasyonla ilgili açıklama yaptı

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üye ve yöneticilerinin evlerine dün sabah saatlerinde polisler tarafından baskın düzenlenerek 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan üye ve yöneticileri ile ilgili ESP’den açıklama geldi.

İSTANBUL’DA ESP’YE OPERASYON: 4 GÖZALTI

“ESP susmadı, susmayacak!”

Partiden yapılan yazılı açıklamada “AKP, bir taraftan yargı reformu tartışmaları ile demokrasi havarisi kesilirken diğer taraftan İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile partimize yönelik saldırılarına devam ediyor” denildi.

OHAL’in fiili yasaklarının ve baskılarının devrimci, demokratik, sosyalist ve yurtsever muhalefeti susturmak için devam ettiğinin belirtildiği açıklamada, “ İstanbul’da partimize yönelik yapılan polis baskını, bir kez daha AKP’nin kendi dışında hiçbir partiye siyaset yapma hakkı tanımadığını gösterdi” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında şu cümlelere yer verildi:

10 Eylül tarihinde gece yarısı operasyonu ile Eş Genel Başkanımız Şahin Tümüklü, MYK üyemiz Hüseyin İldan, PM Üyemiz Aydın Kılıçdere, İstanbul İl Başkanımız Pınar Türk gözaltına alınırken birçok üyemiz hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. MYK üyemiz Hüseyin İldan darp edilerek gözaltına alınırken Ataşehir İlçe binamız basıldı.

Adli kontrol kapsamında haftada 3 gün imza veren Eş Genel Başkanımız Şahin Tümüklü’nün son bir haftada 3 kez gözaltına alınması, bu saldırı ile parti yönetimimizin ve devrimci siyaset yapma tarzımızın hedef alındığını bir kez daha ortaya koyuyor. 33 düş yolcusunu aramızdan alan Suruç katliamından yaralı çıkan Eş Genel Başkanımız Şahin Tümüklü şahsında partimizin, kayyum karşıtı mücadelede, Suruç için adalet kampanyasında ve açlık grevi direnişinde ezilenlerin sözünü sokakta söylemeye pratiği hedef alınıyor.

Birleşik mücadeleyi sokakta büyüten partimiz, bu saldırılar karşısında susmayacak ve ezilenlerin sesini büyütmeye devam edecektir. AKP’nin tek adam rejimine karşı olan ve siyaset yapma hakkını savunan tüm devrimci, demokratik ve yurtsever kamuoyunu tutum almaya ve bu saldırıları birlikte püskürtmeye çağırıyoruz. Eş Genel Başkanımız ve yöneticilerimiz 12 Eylül Perşembe günü savcılık işlemleri için adliyeye çıkarılacaktır. Tüm dostlarımızı Çağlayan Adliyesi’nde devrimci dayanışmayı ve direnişi büyütmeye davet ediyoruz.

ESP Umuttur Umut Dimdik Ayakta!

Yaşasın Devrimci Dayanışma!

Faşizm Yenilecek Biz Kazanacağız!

Sendika.Org