Canan Kaftancıoğlu İBB’de işten çıkarılan işçilerle görüştü

Canan Kaftancıoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki işlerinden çıkarıldıkları için CHP İstanbul İl binası önünde eylem yapan işçilerle görüştü. Kaftancıoğlu "Büyükşehir’e işe alım olacaksa İstanbul’daki bütün işsizlerin haberi olacak" dedi

Canan Kaftancıoğlu İBB’de işten çıkarılan işçilerle görüştü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki (İBB) işlerinden çıkarıldıkları için CHP İstanbul İl binası önünde eylem yapan işçilerle görüşen CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, “Büyükşehir’e işe alım olacaksa İstanbul’daki bütün işsizlerin haberi olacak. İster CHP’li olsun, ister AKP’li olsun hiç önemli değil. Şeffaf, adaletli, hakkaniyetli, liyakatli ve vicdanlı bir süreç olacak” dedi.

“Mağduriyetin sebebi önceki dönemdeki işe alım usulsüzlükleri”

Önceki dönem İBB yönetiminin işe alım prosedürlerinde yaptığı usulsüzlüklerden dolayı yaşanan mağduriyetten üzüntü duyduğunu belirten Kaftancıoğlu, “Bu durum sizlerin emeğini ve duygularını suistimal etmek isteyen anlayıştan kaynaklı. İBB işe alma prosedürlerinde herkese açık duyurular yapılır. İşsiz, liyakati olan sizin gibi milyonlarca vatandaşımız var öyle değil mi? Ancak ne yazık ki bu işler liyakat esasıyla değil de kapalı kapılar ardında yapıldığı zaman işte bugün olduğu gibi mağduriyet ortaya çıkıyor” dedi.

“İşe alımlarda partizanlık yapılmasına asla izin vermeyeceğiz”

AKP döneminde işe alımların adaletin ve liyakatin göz önüne alınmadığına dikkat çeken Kaftancıoğlu, “Büyükşehir’e işe alım olacaksa İstanbul’daki bütün işsizlerin haberi olacak. İster CHP’li olsun, ister AKP’li olsun hiç önemli değil. Şeffaf, adaletli, hakkaniyetli, liyakatli ve vicdanlı bir süreç olacak. Sizin ne suçunuz vardı? Sizi işe alırken, işe alma prosedürlerini biliyorsunuz değil mi? Kimseye duyurulmadı. Diğer işsizlerin suçu neydi? Diğer işsizlere haksızlık yapılmadı mı? Yapıldı. O zaman gelin haksızlığı hep beraber giderelim. CHP İl Başkanı olarak sizlere söz veriyorum. Partizanca bir tutumla aynen birilerinin yaptığı gibi kapalı kapılar ardında insanları işe alacağız diye bir yaklaşım içinde asla ve asla olmayacağız” diye konuştu.

Sendika.Org