Aydın halkından JES protestosu: Kaymakamlık önünde oturma eylemi başlatıldı

Aydın'ın Nazilli ilçesi Pamukören Mahallesi'nde JES yapımı için başlatılan arazi çalışmasına tepki gösteren halk, kaymakamlık binası önünde oturma eylemi başlattı

Aydın halkından JES protestosu: Kaymakamlık önünde oturma eylemi başlatıldı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde, jeotermal enerji santrali yapımı için başlatılan arazi çalışmasına tepki gösteren halk, kaymakamlık binası önünde oturma eylemi başlattı.

Pamukören Mahallesi Değirmendere mevkisinde jeotermal enerji santrali yapımı için arazi düzleme çalışması başlatılması üzerine mahalle halkından bir grup, santrali istemediklerini belirterek çalışmaları engellemek istedi.

Çalışmalara ara verildi

Bölgeye çağırılan polis ve jandarma ekipleri ise mahallelileri arazi dışına çıkarttı. Mahalleliler daha sonra Kaymakam Yılmaz Kurt’la görüşmek için kaymakamlık binasının önüne gitti. Olay yerine gelen CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ile gruptan seçilen 3 kişi, Kaymakam Kurt ile görüştü. Tepkiler üzerine, firmanın, çalışmalara ara verdiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Serkan Sevim, oturma eylemi başlatıldığını belirterek, bölgede çadır kurulmasına ve nöbet sistemiyle eylemlerin sürdürülmesine karar verildiğini aktardı. Serkan Sevim, “Tüm arkadaşlarımızla birlikte bu çalışmaya burada izin vermeyeceğiz. Bu akşam itibarıyla çadır kuracağız, eylemimiz daha anlamlı hale gelecek” dedi.

Sendika.Org