Ankara’da Eğitim Sen üyesi öğretmen kaçırılmak istendi

Ankara’da Eğitim Sen üyesi Hayrullah Narin, kendilerini polis olarak tanıtan kişiler tarafından siyah bir minibüsle kaçırılmak istendi

Ankara’da Eğitim Sen üyesi öğretmen kaçırılmak istendi

Ankara Eryaman’da Eğitim Sen üyesi Hayrullah Narin adlı öğretmen, kendilerini polis olarak tanıtan ve siyah bir minibüs kullanan kişiler tarafından kaçırılmak istendi.

Olayı, Twitter hesabı üzerinden duyuran Veli Saçılık, “Ankara Eryaman’da kendini polis olarak tanıtarak fotoğraftaki siyah araçla öğretmen Hayrullah Narin arkadaşımı kaçırmaya çalışmışlar. Devleti mafya usulleriyle yönetmeye çalışanlar elbette hesap verecek” dedi.

Hayrullah Narin: “Artistlik yapma, bin araca” dediler

Gazete Fersude’ye konuşan Hayrullah Narin, Eryaman’da bulunan bir marketten çıkıp arabasına doğru yöneldiği sırada arkadan birinin kendisine ismiyle seslendiğini, dönüp baktığında ise şahsın polis kimliğini göstererek kendisiyle “dostane bir sohbet etmek istediklerini” belirtti.

Narin şu ifadeleri kullandı:

Benimle dost olduklarını belirttiler. Ben dost olmadığımızı söyleyip eğer gözaltı yapacaksanız avukatımı arayacağım dedim. Araç içindeki başka bir kişi ise ‘Artistlik yapma, bin araca’ dedi. Bir diğeri ise kolumu tutup çekmeye çalışınca bende ‘Beni kaçırıyorlar’ diye bağırıp markete doğru yöneldim. Çevredeki insanların bana doğru yönelmesinden sonra ise 3 kişi araca binip uzaklaştılar. Şu an Eryaman karakolunda suç duyurusunda bulunuyoruz.

Hayrullah Narin ayrıca, konu ile ilgili Eğitim Sen ve İHD ile birlikte bir açıklama yapacaklarını aktardı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur