Ahmet Atakan ölümünün 6’ncı yıldönümünde mezarı başında anıldı

Ahmet Atakan, ölümünün 6'ncı yıldönümünde mezarı başında anıldı

Ahmet Atakan ölümünün 6’ncı yıldönümünde mezarı başında anıldı

10 Eylül 2013 tarihinde Antakya Armutlu’da, Abdullah Cömert yürüyüşü ve ODTÜ direnişine destek eylemi sırasında katledilen Ahmet Atakan, ölümünün 6’ncı yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Atakan ailesinin çağrısıyla Çekmece/Pınarbaşı mahallesinde bulunan mezarında yapılan anmaya Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi, Atakan’ın arkadaşları, yoldaşları ve demokratik kitle örgütleri katıldı.

Mezarı başında konuşma yapan anne Emsal Atakan, adalet taleplerini yineleyerek şunları söyledi:

Ahmet, katledileli 6 yıl oldu. Oğlum için adalet beklerken, adalet de olmadı davası da açılmadı. Çektiğimiz acının tarifi imkansız. Uzun zamandır oğlumu rüyamda görmüyorum, bu gece gördüm. Ve benden tek bir şey istedi.

“Anne ağlama, ben biliyorum ki Adalet hırsızların ve zenginlerindir; ezilenlerin değildir” diyerek gözümün önünden kayboldu.

Bugüne kadar hep adaletin peşinden koştuk ama davası bile açılmadı. Tek isteğimiz başka çocuklar öldürülmesin, başka analar ağlamasın. Adalet istiyoruz ve bunu her yerde talep ediyoruz; ama bu ülkede adalet yerle bir olmuş.

Anne Emsal Atakan’dan sonra baba Ali Atakan; gelenleri selamlayarak, altı yıldır oğlunun katillerinin bulunmadığını, altı yıldır adalet aradıklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından anma etkinliği sona erdi.

Sendika.Org/Hatay