10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği: “Kendi anıtımızı gerekirse kendimiz yapacağız”

10 Ekim Ankara Katliamı'nda yaşamını yitiren 103 kişi Ankara Garı önü'nde anıldı

10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği: “Kendi anıtımızı gerekirse kendimiz yapacağız”

10 Ekim Ankara Katliamı’nda yaşamını yitiren 103 kişi Ankara Garı önü’nde anıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin katliama dair yapacağı anıt aileler tarafından tekrar hatırlatıldı, yapılmadığı takdirde ailelerin yapacağı belirtildi.

10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği’nin çağrısıyla, her ay tren garı önünde yapılan anma, yaşamını yitirenler için saygı duruşuyla başladı. 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehtap Sakinci Coşgun, önümüzdeki Ekim ayının katliamın 4. yılı olduğunu dile getirdi.

Konuşmasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde alınan karar rağmen 4 yıldır hala anıt yapılmadığını söyleyen Coşgun, “Artık ayları değil yılları sayıyoruz. Önümüzdeki ay buraya daha kalabalık geleceğiz. 4 yılı kırk limon yorgunluğuyla karşılayacağız. Burada yaşamını yitirenler için hala anıt yapılmadığı gibi yaptığımız anıta da saldırıda bulunan ve yüzleri açıkca görünen insanlar ise bulunamadı” dedi. Ayrıca anıtın yapılmaması durumunda Coşgun, “Kendi anıtımızı gerekirse kendimiz yapacağız” dedi.

Sendika.Org