Tüm Taşıma İşçileri Sendikası toplu iş sözleşmesi imzaladı: İşçilere %16 ile %30 arasında zam

Tüm Taşıma İşçileri Sendikası (TÜMTİS) Türkiye genelinde örgütlü oldukları ambar işletmelerinde toplu iş sözleşmesi imzaladı. İmzalanan toplu iş sözleşmeleriyle işçiler, %16 ile %30 arasında değişen oranlarla zam aldı

Tüm Taşıma İşçileri Sendikası toplu iş sözleşmesi imzaladı: İşçilere %16 ile %30 arasında zam

Tüm Taşıma İşçileri Sendikası (TÜMTİS) Ankara, Adana, Bursa, Gaziantep, Gebze, İstanbul, İzmir, Kayseri, Mersin illeri başta olmak üzere örgütlü oldukları ambar işletmelerinde 2019-2021 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesi imzaladı.

İmzalanan TİS (Toplu İş Sözleşmesi) ile ücretlere % 16 ile % 30 arasında değişen oranlarda zam alındı. İkramiyelerde ve sosyal haklarda artış sağlandı.

Bursa

Üyelerin onayı alınarak imzalandı

Tüm Taşıma İşçileri Sendikası örgütlü olduğu tüm bölgelerde genel üye toplantıları ve eğilim yoklaması yaparak TİS sürecine hazırlandı. Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, Gebze, İstanbul, İzmir ve Mersin şubelerine bağlı işyerlerinde üyeleriyle bir araya gelerek toplu iş sözleşmesine dair bilgilendirme yapan sendika yeni dönemdeki toplu iş sözleşmelerini üyelerinin tümünün görüş ve onayıyla imzaladı.

İstanbul

Sendika.Org